Zwycięstwo z Legią II na zakończenie gry w III lidze

Znicz opuszcza po czterech sezonach III ligę. W ostatnim meczu sezonu nasz zespół pokonał 6:2 rezerwy Legii Warszawa, a hat trickiem w tym spotkaniu popisał się Bartosz Giełażyn.

Znicz po ligowej pauzie w 37. kolejce stracił szanse na utrzymanie w III lidze, ale chciał pożegnać się z rozgrykwami z honorem. W sobotę trafił na rezerwy Legii Warszawa, w których kilku zawodników stawiało pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Nasz zespół po otwartym meczu odniósł pewne zwycięstwo, obnażając błędy adeptów piłki, którzy szkolą się w warszawskim klubie.

W 19. min warszawianie popełnili błąd przy rozegraniu piłki od własnej bramki, po odbiorze futbolówkę w pole karne zacentrował Mateusz Furman, a do siatki rywali głową skierował ją Łukasz Trąbka. Po chwili ten sam zawodnik był faulowany tuż przed polem karnym, za co Jakub Czajkowski obejrzał czerwoną kartkę.

Worek z bramkami na dobre rozwiązał się po godzinie gry. Na 2:0 mocnym uderzeniem podwyższył Bartosz Giełażyn. Po chwili najskuteczniejszy zawodnik Znicza zanotował kolejne trafienie po rzucie rożnym. „Gieła” miał udział także w kolejnym golu, gdy rozegrał piłkę w polu karnym z Maciejem Famulakiem, a ten z bliska skierował ją do siatki.

W 79. min precyzji zabrakło Marcinowi Fiedorowiczowi, który z bliska trafił w słupek. W odpowiedzi pięknym uderzeniem popisał się Jakub Jędrasik – strzelając zza pola karnego w same okienko bramki strzeżonej przez Jakuba Kanclerza. Znicz dalej jednak grał swoje i zdobył kolejne gole. W 84. min hat trik skompletował Bartosz Giełażyn, dokładając nogę po bardzo dobrym dograniu Radosława Gulbierza. W końcówce dla Legii trafił jeszcze Arkadiusz Ciach, a w ostatniej akcji meczu wynik ustalił Oskar Kottlenga.

Legia II Warszawa – Znicz Biała Piska 2:6 (0:1)

0:1 – Trąbka (19), 0:2, 0:3 – Giełażyn (62, 68), 0:4 – Famulak (76), 1:4 – Jędrasik (82), 1:5 – Giełażyn (84), 2:5 – Ciach (87), 2:6 – Kottlenga (90); czerwona kartka: Czajkowski (24, Legia II, za faul taktyczny)

ZNICZ: Kanclerz – Romachów (68 Baiduk), Duchnowski, Mosakowski (82 Kalicki), Ponurko, Trąbka (71 Kalinowski), Fiedorowicz (82 Gulbierz), Kuśnierz (82 Kottlenga), Furman, Famulak, Giełażyn