Zmiana warty na ławce trenerskiej

Nowym trenerem Znicza został Przemysław Kołłątaj, który zastąpił na stanowisku Ryszarda Borkowskiego. Przygotowania do nowego sezonu w IV lidze zespół rozpocznie 12 lipca.

Po zakończeniu sezonu 2021/2022, w którym nasz zespół został zdegradowany z  III ligi, nowym szkoleniowcem Znicza został Przemysław Kołłątaj. Nowy szkoleniowiec mieszka i pracuje zawodowo w Ełku, a wcześniej prowadził kluby z regionu w III i IV lidze. Cały czas zaangażowany jest w szkolenie młodzieży i ma bardzo dobry przegląd nastoletnich graczy ze wschodniej części naszego województwa.

Zmiana trenera w Zniczu to wyjątkowa sprawa, bo szkoleniowcy pracujący w klubie mają duży kredyt zaufania oraz dużo czasu na pokazanie swojego warsztatu. Ryszard Borkowski objął zespół po spadku ze starej III ligi latem 2016 r. W pierwszym sezonie pod jego wodzą  zupełnie przebudowany Znicz wywalczył wicemistrzostwo IV ligi, a w kolejnym awans, z przewagą aż 30 punktów nad rywalami. Potem został pierwszym beniaminkiem z Warmii i Mazur, który zadomowił się w III lidze z udziałem zespołów z czterech województw. Znicz dwukrotnie zajmował 6. miejsce w lidze oraz dwa razy grał w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Indywidualnie Ryszard Borkowski  został wyróżniony tytułem Trenera Roku w Plebiscycie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Zmiana szkoleniowca zapowiada intensywny okres przed startem nowego sezonu. Znicz wznowi 12 lipca treningi. Musi wyklarować się kadra, jaką zespół będzie dysponował w IV lidze. Kilku zawodników musi określić swoje plany na przyszłość, bo inne kluby wykazują zainteresowanie ich usługami. Jednym z zadań nowego trenera ma być wprowadzenie do drużyny młodych graczy, a odbudowa pozycji Znicza ma być rozłożona w czasie.

Znicz przed startem sezonu, zaplanowanym 6-7 sierpnia, rozegra cztery sparingi. Pierwszym rywalem będzie II-ligowy zespół ukraiński Polissia Żytomierz (14 lipca). Następnie nasz zespół zmierzy się z Roną 03 Ełk (16 lipca), Śniardwami Orzysz (20 lipca) i Polonią Lidzbark Warmiński (23 lipca). Ostatni weekend lipca został zarezerwowany na mecze rundy wstępnej nowej edycji Wojewódzkiego Pucharu Polski.