Zwycięstwo w sparingu z ŁKS Łomża

Znicz odniósł kolejne zwycięstwo w okresie przygotowawczym. W sobotę okazał się lepszy od ŁKS Łomża, wygrywając 2:1 po golach Macieja Famulaka oraz Marcina Fiedorowicza.

Choć spotkanie w Łomży toczone było w pełnym słońcu, to od początku piłkarze Znicza grali na bardzo dużej intensywności. Znicz zdominował środek pola i kontrolował przebieg gry. Przewagi nie udało się jednak udokumentować bramkami, a w końcówce pierwszej połowy do siatki trafili gospodarze. Patryk Ołów zbyt słabo zagrał do swojego bramkarza, a następnie, blokując zawodnika rywali, popełnił faul w polu karnym. Testowany bramkarz Znicza wyczuł intencje strzelającego, ale niefortunny wykonawca jedenastki dostał szansę dobicia strzału i wówczas był już bezbłędny.

Z drugiej części meczu obraz gry nie ulegał zmianie, choć tym razem ofensywne akcje Znicza były dokładniejsze, dzięki czemu można było je kończyć uderzeniami w kierunku bramki rywali. Podopieczni Ryszarda Borkowskiego długo gonili wynik, ale w końcówce spotkania w pełni zasłużenie zdobyli dwa gole. Najpierw Mateusz Furman rozegrał kombinacyjnie rzut wolny z Maciejem Famulakiem, a ten drugi popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Po chwili po zagraniu „Furka” w polu karnym faulowany był Marcin Fiedorowicz. Napastnik Znicza szybko złapał piłkę pod pachę, nie oddał jej żadnemu z kolegów i pewnym uderzeniem z jedenastki dał Zniczowi wygraną.

Sparing zakończył drugi mikrocykl treningowy w okresie przygotowawczym. Przed naszym zespołem teraz zgrupowanie w Radzyniu Podlaskim, które potrwa od niedzieli do piątku.