Ruszyły przygotowania do sezonu 2021/2022

Seniorzy Znicza mają za sobą pierwsze treningi oraz mecze sparingowe w ramach przygotowań do nowych rozgrywek III ligi. Przed drużyną m.in. tygodniowy obóz w Radzyniu Podlaskim oraz udział w I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. 

Szybko upłynęła letnia przerwa w treningach. Znicz wznowił zajęcia 5 lipca, a w miniony weekend rozegrał pierwsze mecze sparingowe. W Giżycku zagrał z Mamrami oraz Wigrami Suwałki (oba spotkania trwały 2×30 minut), odnosząc dwa zwycięstwa. Przeciwko Wigrom wybiegł zespół złożony z doskonale znanych zawodników z poprzedniego sezonu. Gole zdobyli Marcin Fiedorowicz, Patryk Gondek i Maciej Famulak, a Znicz wygrał z wychowankami i testowanymi w I-ligowych Wigrach 3:1. Po krótkiej przerwie Znicz zmierzył się z Mamrami, a tym razem pole do popisu dostali głównie testowani gracze. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 2:0, a oba trafienia były dziełem młodych piłkarzy przymierzanych do gry w Zniczu.

W pierwszym tygodniu okresu przygotowawczego testowanych było ośmiu zawodników. Zdecydowana większość to młodzieżowcy (w nowym sezonie to gracze urodzeni w r. 2001 i młodsi), mający już na swoich kontach występy w III i IV lidze. Kilku zaprezentowało się na tyle dobrze, że dalej będą uczestniczyć w zajęciach zespołu. Na razie nie zapadły żadne decyzje kadrowe dotyczące transferów do i z klubu, z wyjątkiem graczy, którzy wiosną grali w Zniczu w ramach wypożyczenia.

W trzecim tygodniu przygotowań drużyna będzie przebywała na obozie w Radzyniu Podlaskim. Wyjazd zaplanowano po sobotnim sparingu z ŁKS Łomża, a w kadrze ma znaleźć się 20 zawodników. Podczas obozu Znicz zagra z Orlętami Radzyń Podlaski z gr. IV. III ligi. Po obozie odbędzie się jeszcze sparing z Mragowią Mrągowo, a na przełomie lipca i sierpnia Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zaplanował I rundę Wojewódzkiego Pucharu Polski, w której obligatoryjnie muszą uczestniczyć zespoły z regionu, grające III i IV ligi oraz okręgówce.