Znicz gra z gminnym samorządem do jednej bramki. Dofinansowanie w 2022 r. wyniesie 208 800 zł

W czwartkowe przedpołudnie w Urzędzie Miejskim w Białej Piskiej odbyło się podpisanie umowy o współpracy, w ramach której Znicz otrzyma 208 800 zł na popularyzację i rozwój piłki nożnej w lokalnym środowisku w 2022 r.  

Znicz regularnie pozyskuje dofinansowanie z budżetu gminy Biała Piska, a środki stanowią znaczną część klubowego budżetu. W 2022 r. Znicz Biała Piska będzie realizował zadanie publiczne w zakresie kultury fizycznej „Popularyzacja i rozwój piłki nożnej w środowisku miasta i gminy Biała Piska”. Przyznana dotacja wynosi 208 800 złotych.

Umowę z ramienia klubu podpisali prezes Jacek Jankowski oraz Marek Jankowski, pełniący funkcję dyrektora sportowego. Gminę Biała Piska reprezentowała burmistrz Beata Sokołowska, która często gości na meczach i wydarzeniach organizowanych przez klub. Nie bez znaczenia jest termin parafowania stosownych dokumentów. Wszelkie formalności zostały załatwione w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu środki szybko trafią na klubowe konto.

Prezes Jacek Jankowski przyznaje, że to efekty bardzo dobrej współpracy gminnego samorządu z klubem, wielu konstruktywnych rozmów i żywego zainteresowania władz gminy działalnością klubu.

Cieszymy się, że Znicz jest pozytywnie postrzegany w lokalnym środowisku i może liczyć na środki, które umożliwiają prowadzenie działań statutowych na bardzo dobrym poziomie piłkarskim – mówi Jacek Jankowski. – Jako klub popularyzujemy piłkę nożną w gminie Biała Piska przez cały rok, poprzez organizowanie treningów, w których uczestniczy kilkudziesięciu zawodników z różnych kategoriach wiekowych, dlatego cieszymy się, że do podpisania umowy doszło już na początku lutego.

Fot. Archiwum Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej