Porażka z rezerwami Jagiellonii na zakończenie testów

Znicz w meczu z rezerwami Jagiellonii przeprowadził ostatni przegląd testowanych graczy. Kilku z nich czeka na decyzję sztabu szkoleniowego. Spotkanie zakończyło się porażką 2:5.

Sparing z ligowym rywalem był dobrą jednostką treningową. W rezerwach Jagiellonii wystąpiło kilku młodych zawodników, którzy byli z ekstraklasową drużyną na obozie przygotowawczym w Turcji. Białostocczanie od początku osiągnęli przewagę, którą udokumentowali dwiema bramkami – z rzutu karnego i po rożnym. Znicz po stracie goli zaczął grać odważniej i odpowiadać groźnymi akcjami. Udało wykorzystać się jedną, gdy cała drużyna wyszła do wysokiego pressingu i odebrała piłkę rywalom na ich połowie – do siatki posłał ją Bartosz Giełażyn.

Na początku drugiej połowy nasza defensywa znów nie popisała się przy stałym fragmencie. Jagiellonia II trzecią bramkę zdobyła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Tym razem nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź. Solową akcją na skrzydle popisał się Mateusz Romachów, wykładając piłkę będącemu tuż przed bramką Dawidowi Kalinowskiemu. Do końca meczu sunęły szybkie ataki raz na jedną, raz na drugą bramkę, ale do siatki trafiali już tylko miejscowi, zdobywając jeszcze dwa gole.

Zgodnie z zapowiedzią, spotkanie z Jagiellonią II było ostatnią szansą dla testowanych zawodników. Było wśród nich kilku z doświadczeniem w III lidze. Teraz sztab szkoleniowy musi zdecydować na kogo warto postawić, by od kolejnego mikrocyklu mieć do dyspozycji kadrę, która będzie rywalizowała w lidze. Od lutego drużyna rozpocznie treningi na pełnowymiarowym boisku. W sparingach było widać, że popełniane błędy wynikają z charakteru początku przygotowań, gdy zajęcia piłkarskie odbywały się tylko na orliku.

Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska 5:2 (2:1)

1:0 – Samborski (10 karny), 2:0 – Zyśk (25), 2:1 – Giełażyn (44), 3:1 – Samborski (55), 3:2 – Kalinowski (60), 4:2 – Płoszkiewicz (75), 5:2 – Stawiarz (80)

Znicz: Radzikowski (46 Kanclerz) – testowany (46 testowany), Kuśnierz (46 Duchnowski), Molski (46 Mosakowski), testowany (46 testowany), testowany (46 Romachów), Furman (46 Gondek), testowany (46 testowany), testowany (46 testowany) Famulak (46 Kalinowski), Giełażyn (70 testowany)