Kadrowe przymiarki na początku przygotowań

Po spadku z III ligi z naszego klubu odeszła duża grupa zawodników. Dlatego pierwsze treningi i sparingi pod wodzą nowego trenera Przemysława Kołłątaja są prawdziwym przeglądem graczy, którzy mogą reprezentować Znicz w nowym sezonie.

Przygotowania do sezonu 2022/2023 ruszyły we wtorek 12 lipca, a już w czwartek nasz zespół rozegrał pierwszy sparing z Polissią Żytomierz z Ukrainy. Rywal był bardzo wymagający, bo to klub z zaplecza ukraińskiej ekstraklasy, który przygotowuje się do nowego sezonu na zrupowaniu w Mrągowie. Goście dominowali od pierwszej do ostatniej minuty, a w drugiej połowie byli dodatkowo bardzo skuteczni, wygrywając 7:0. Zupełnie inny przebieg miało sobotnie spotkanie, gdy do Białej Piskiej przyjechała Rona 03 Ełk. Tym razem to nasza drużyna prowadziła grę, zwyciężając aż 13:1.

Wyniki pierwszych meczów nie są tak istotne, jak to, co prezentowali w nich piłkarze występujący w naszych barwach. Duża grupa testowanych zawodników miała okazję zaprezentować się w dwóch meczach o zupełnie innych obliczach. Części po weryfikacji umiejętności podziękowano, ale kilku graczy pokazało, że warto dać im szansę. W drugim tygodniu przygotowań Znicz zagra sparingi ze Śniardwami Orzysz (środa, godz. 17 w Orzyszu) i Polonią Lidzbark Warmiński (sobota, godz. 13 w Białej Piskiej).

W nowym sezonie zobaczymy przebudowany zespół Znicza. Trener Przemysław Kołłątaj w pierwszym tygodniu przygotowań z kadry z poprzednich rozgrywek miał do dyspozycji Bartosza Giełażyna, Mateusza Romachowa, Dimę Baiduka, Jakuba Mosakowskiego i Bartosza Kalickiego oraz Jakuba Barwikowskiego i Błażeja Makara z zespołu juniorów, a  także wracającego z wypożyczenia do Mrągowii Mrągowo bramkarza Jakuba Stachowiaka.

Po spadku z III ligi ze Zniczem pożegnała się spora grupa zawodników. Odeszli m.in. Maciej Famulak, Mateusz Furman, Patryk Gondek, Hubert Molski, Łukasz Trąbka, Radosław Gulbierz, Łukasz Kuśnierz. Po okresie wypożyczenia grę w Zniczu zakończyli ponadto Jakub Kanclerz, Mateusz Jońca, Jędrzej Ponurko, Oskar Kottlenga oraz Bartosz Pawluczuk. Na testach w Jagiellonii Białystok przebywał Adrian Duchnowski, a z powodu kontuzji oraz innych spraw treningów nie wznowili jeszcze Adam Radzikowski, Mariusz Łapiński, Dawid Kalinowski, Marcin Fiedorowicz i Mateusz Jambrzycki.

Początek zmagań w forBet IV lidze zaplanowano w pierwszy weekend sierpnia. Znicz zainauguruje nowy sezon na swoim boisku, podejmując DKS Dobre Miasto. Przed startem sezonu ligowego, rozpoczną się zmagania w nowej edycji Wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz rundy wstępnej zaplanowano w ostatni weekend lipca. Znicz zagra w tej fazie rozgrywek z Roną 03 Ełk, a mecz odbędzie się na boisku rywali.