Zimny prysznic w zimowej inauguracji rundy wiosennej

Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek wiosennej części rozgrywek. Znicz uległ DKS Dobre Miasto aż 0:4. Nasz zespół, osłabiony brakiem kilku podstawowych graczy, niestety zaprezentował się słabo.

Opady śniegu storpedowały start wiosennej części sezonu. Mecz DKS Dobre Miasto – Znicz Biała Piska odbył się zgodnie z planem, gdyż już wcześniej został zaplanowany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Mragowie w związku z trwającym remontem stadionu w Dobrym Mieście.

Przystąpiliśmy do spotkania bez kontuzjowanych Bartosza Giełażyna i Olega Trubnikova oraz Dawida Pietkiewicza, którego z gry wyeliminowały sprawy osobiste, ale nikt nie spodziewał się, że zespół zaprezentuje się tak słabo. Rozpoczęliśmy aktywnie, zamknęliśmy DKS na jego połowie, ale nasza przewaga nie przełożyła się akcje bramkowe.

Zespół z Dobrego Miasta z czasem bardziej zaangażował się akcje ofensywne i szybko wyszedł na prowadzenie. W 24 min. Filip Ryszkiewicz niefortunnie zagrał ręką po rzucie rożnym, a Jakub Chojnowski wykorzystał karnego. Pierwszym ostrzeżeniem był rożny kilka minut wcześniej, gdy gracz DKS z łatwością główkował na naszą bramkę, ale wówczas na posterunku był Paweł Modzelewski.

Mogliśmy szybko odrobić straty, a od szczęścia dzieliły nas centymetry. Po strzale Filipa i rykoszecie od obrońcy piłka trafiła w poprzeczkę bramki DKS. Następnie dobrą akcję przeprowadził na skrzydle Mateusz Romachów, zagrał do środka do Roberta Tunkiewicza, ale nasz nowy zawodnik tylko musnął piłkę i ta minęła cel.

W drugiej połowie rywale byli zabójczo skuteczni, zdobywając jeszcze  trzy gole. Na 2:0 i 3:0 podwyższyli po pięknych uderzeniach z dystansu, a wynik celną główką po wolnym ustalił Michał Bendyk. Najgorsze, że nasz zespół po zmianie stron wyglądał naprawdę bezradnie na tle ambitnie walczących rywali, którzy cieszyli się z każdej skutecznej akcji, czy to bramkowej czy udanym przerwaniu naszego ataku.

Na inaugurację wiosennej części rozgrywek w forBet IV lidze rozegrano tylko trzy mecze mecze. Wszystkie odbyły się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Pozostałe spotkania zostały przełożone na 29 marca i 3 maja.

DKS Dobre Miasto – Znicz Biała Piska 4:0 (1:0)

1:0 – J. Chojnowski (24 karny), 2:0 – K. Chojnowski (58), 3:0, 4:0 – Bendyk (68, 71)