Krystian Krzyś hat trickiem uczcił osiemnastkę

Pewne zwycięstwo nad Granicą Kętrzyn było najlepszą odpowiedzią na nieudany start rundy rewanżowej i porażkę z DKS Dobre Miasto przed tygodniem. Znicz w meczu 17. kolejki wygrał 4:0, a hat trickiem popisał się Krystian Krzyś.

„Krzysiu” trzema golami z Granicą pięknie uczcił swoje 18. urodziny, które obchodził 13 marca. Strzelanie rozpoczął bardzo szybko, dobijając ze środka pola karnego strzał Dawida Pietkiewicza. Drugie trafienie zanotował w 32. minucie, gdy razem z Maksem Skybą wyprowadził zabójczą kontrę. Dzięki jego trafieniom Znicz zasłużenie prowadził do przerwy. Może nasz zespół nie dominował na boisku, ale dobra organizacja gry i ambitna walka o każdą piłkę sprawiła, że rywale przez całe spotkanie nie stworzyli ani jednej sytuacji bramowej.

Po zmianie stron sprawdził się scenariusz, który można było zakładać. Goście starali się przejąć inicjatywę, ale narażali się też na szybkie ataki, które nasz zespół budował naprawdę skutecznie. W 73. min składna akcja dała rzut karny za faul na Dawidzie Pietkiewiczu i gola Jakuba Mosakowskiego. Po chwili jeszcze raz dał o sobie znać nasz solenizant, kompletując hat tricka i ustalając wynik. 18-latek ma już 11 goli w tym sezonie i dołączyć do czołówki ligowej klasyfikacji strzelców.

Bohaterem spotkania został Krystian, ale trener Przemysław Kołłątaj po ostatnim gwizdku gratulował całej drużynie. Nasi zawodnicy podnieśli się mentalnie po laniu od DKS, sumiennie popracowali na treningach przed starciem z Granicą, a podczas meczu ostro zabrali się do pracy, nie zważając na niedogodności, zdecydowanie okazując swoją wyższość nad rywalem.

W końcówce spotkania debiut z zespole seniorów zanotował nasz wychowanek Oliwier Wesołowski. 17-latek w 85. min zmienił na placu gry Krystiana Krzysia. Razem z nim na boisku pojawił się także bramkarz Jakub Kuczyński, dla którego był to ligowy debiut w barwach Znicza.

Znicz Biała Piska – Granica Kętrzyn 4:0 (2:0)

1:0, 2:0 – Krzyś (5, 32), 3:0 – Mosakowski (73 karny), 4:0 – Krzyś (76)

ZNICZ: Modzelewski (85 Kuczyński) – Makar, Ponurko, Mosakowski, Zozulia, Sylwisty (82 Barwikowski), Tsishkin (82 Ryszkiewicz), Tunkiewicz (65 Trubnikov), Pietkiewicz, Skyba (82 Kucharski), Krzyś (85 Wesołowski)