Wyjazdowa wygrana w Barczewie

Znicz pewnie ograł Pisę Barczewo, wygrywając na boisku rywali 3:0. Dawid Pietkiewicz zanotował na swoim koncie dwa gole i asystę przy trafieniu Jakuba Mosakowskiego.

Nasz zespół w starciu 11. kolejki wyciągnął wnioski z poprzednich meczów z niżej notowanymi rywalami, w których i gra, i rozstrzygnięcia, pozostawiały wiele do życzenia. Podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja postanowili zaatakować od pierwszej minuty i bardzo szybko przyniosło to skutek w postaci gola Dawida Pietkiewicza.

Po objęciu prowadzenia Znicz dalej prowadził grę i raz po raz zagrażał bramce rywali. Golkiper z Barczewa miał mnóstwo roboty, obronił kilka uderzeń już w pierwszym kwadransie gry. Sprzyjało mu także szczęście jak w sytuacji, gdy Dawid Pietkiewicz z kilku metrów posłał piłkę wysoko nad bramką.

Naszą przewagę drugim golem udokumentował tuż przed przerwą Jakub Mosakowski, który skierował piłkę do bramki po rzucie rożnym. Nasz zespół kilkukrotnie próbował tego samego wariantu rozegrania, aż Dawid Pietkiewicz zagrał idealnie na głowę „Mosiego”, ustawionego na pierwszym słupku, który nieco podbił futbolówkę i nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

W drugiej połowie Dawid chciał pokusić się m.in. o bramkę bezpośrednio po zagraniu piłki z narożnika, ale bramkarz gości tym razem stanął na wysokości zadania. Mateusz Piotrowski nie miał nic do powiedzenia w 72. min, gdy nasz napastnik niemal skopiował zagranie, którym otworzył wynik meczu – po wejściu w pole karne z piłką przy nodze oddał precyzyjny strzał, który musiał zakończyć się bramką.

Pisa nie zmusiła naszego zespołu do maksymalnego wysiłku, ograniczając się głównie do rozbijania ataków, a mimo to Znicz odniósł pewne zwycięstwo. Nasz zespół wygrał pierwsze spotkanie ligowe w tym sezonie na wyjeździe i po raz drugi zachował czyste konto.

Pisa Barczewo – Znicz Biała Piska 0:3 (0:2)

0:1 – Pietkiewicz (3), 0:2 – Mosakowski (44), 0:3 – Pietkiewicz (72)

ZNICZ: Kąkolewski – Makar, Ponurko, Mosakowski, Zozulia, Skyba (46 Kurtiak), Trubnikov, Tsishkin (Łapiński), Baiduk (76 K. Romachów), Pietkiewicz, Krzyś (76 Barwikowski)