Podział punktów z Motorem

Znicz po raz pierwszy w sezonie podzielił się puntami na swoim boisku. Wynik w starciu z Motorem Lubawa szybko otworzył Dmitrij Baiduk, ale mecz 12. kolejki zakończył się wynikiem 1:1.

Nasz zespół ponownie bardzo szybko otworzył wynik ligowej rywalizacji. W 15. min precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego popisał się Dmitrij Baiduk, który otrzymał podanie z boku boiska od Oleksandra Zozulii i znalazł odpowiednio dużo miejsca do oddania strzału. Nasz zespół w pierwszej połowie zdominował gości, zmuszając Motor do biegania za piłką. Przyjezdni nieco groźniej zaatakowali dopiero w tuż przed przerwą, ale na posterunku był Paweł Modzelewski.

W drugiej połowie wydawało się, że Znicz będzie potrafił rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść, ale zabrakło tego, co może przynieść gole. Niewiele ofensywnych akcji naszego zespołu kończyło się celnymi strzałami, po których bramkarz Motoru musiałby pokazać swoje umiejętności, choć trudne warunki atmosferyczne niemal nakazywały szukać szczęścia po uderzeniach z dystansu.

Goście atakowali sporadycznie, ale nieoczekiwanie w 80 min. doprowadzili do remisu. Po faulu w bocznej strefie goście szybko rozegrali piłkę. Jakub Szczepański zagrał w nasze pole karne, żaden z jego kolegów nie zdołał dojść do piłki, ale ta skozłowała przed naszym bramkarzem i wpadła przy słupku do siatki. Asystę przy trafieniu zapisał na swoim koncie 15-letni Błażej Chyrzyński, który debiutował w zespole gości w IV lidze. Motor po zdobyciu gola odważnie ruszył do przodu i szukał drugiego trafienia,  jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

Znicz Biała Piska – Motor Lubawa 1:1 (1:0)

ZNICZ: Modzelewski  – Makar, Mosakowski, Ponurko, Zozulia, Baiduk, Romachów, Tsishkin (65 Łapiński), Trubnikov, Baiduk (65 Kurtiak), Pietkiewicz (65 Sylwisty), Krzyś (77 Skyba)

1:0 – Baiduk (15), 1:1 – Szczepański (80)