Wygrana na początek sezonu ligowego

Znicz pokonał pierwszego rywala w forBet IV lidze. Spotkanie z DKS Dobre Miasto miało różne oblicza, nasz zespół sam ściągał na siebie kłopoty, ale ostatecznie triumfował 4:2 po dwóch golach Bartosza Giełażyna, debiutanckim trafieniu Krystiana Krzysia i bramce Dmitrija Baiduka.

Za naszym zespołem inauguracja nowego sezonu ligowego. Znicz w starciu z DKS Dobre Miasto na swoim boisku celował w zwycięstwo, by udanie rozpocząć rozgrywki po letniej przerwie, gdy drużyna została przebudowana. Ambitnie walczący rywale szukali swoich szans, ale nasz zespół pokazał większe doświadczenie.

Znicz dobrze wszedł w mecz, przejął inicjatywę, jednak nie potrafił stworzyć klarownej okazji bramkowej. Rywale odpowiadali sporadycznymi atakami, ale za to udało im się wywalczyć rzut karny po niefortunnym zagraniu ręką przez Jakuba Mosakowskiego i Jakub Chojnowski otworzył wynik spotkania. Na szczęście, nasz zespół szybko odpowiedział golem – spod linii końcowej dośrodkował Oleksandr Zozula, a Bartosz Giełażyn ubiegł obrońcę i skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą debiutanckiego gola w Zniczu zdobył Krystian Krzyś. 17-latek uderzył z linii pola karnego, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

W drugiej połowie nasz zespół miał kontrolować przebieg gry, ale ambitnie walczący goście szybko doprowadzili do remisu – rozegrali składną akcję z boku boiska, Janusz Bucholc dośrodkował w pole karne, a gola zdobył Damian Lubak. DKS odważnie ruszył do przodu, szukając kolejnych goli, jednak po chwili znów musiał odrabiać straty, bo po rzucie rożnym drugie trafienie zanotował Bartosz Giełażyn.

Od 72 min. goście grali w osłabieniu. Sędzia Arkadiusz Szymanowski pokazał czerwoną kartkę Sebastianowi Kowalskiemu. Pomocnik DKS w odstępie zaledwie kilku minut obejrzał dwie żółte kartki – najpierw za dyskusje z arbitrem, a następnie za przerwanie akcji naszego zespołu.

W końcówce Znicz osiągnął wyraźną przewagę i stworzył kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Niecelnie strzelali jednak m.in. Patryk Ołów i Dawid Pietkiewicz, a z uderzeniem Kacpra Sylwistego poradził sobie bramkarz DKS. Wynik w 87. min ustalił Dmitrij Baiduk, który wykończył kontrę precyzyjnym uderzeniem „po długim rogu”.

 

Znicz Biała Piska – DKS Dobre Miasto 4:2 (2:1)

0:1 – J. Chojnowski (26 karny), 1:1 – Giełażyn (31), 2:1 – Krzyś (41), 2:2 – Lubak (53), 3:2 – Giełażyn (61), 4:2 – Baiduk (87), czerwona kartka: Kowalski (72, DKS, za dwie żółte)

ZNICZ: Kąkolewski – Makar, Ponurko, Mosakowski, Zozula, Sylwisty (88 Barwikowski), Krzyś (65 Cizkin), Łapiński (65 Ołów), Romachów (65 Baiduk), Pietkiewicz, Giełażyn