Trampkarze zajęli 8. miejsce w Mistrzostwach Polski LZS

Trampkarze Znicza reprezentowali województwo Warmińsko-Mazurskie w finale krajowym turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” w Zamościu. Rozgrywki organizowane przez Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych mają rangę Mistrzostw Polski LZS. Nasz zespół zakończył zmagania na 8. miejscu w grupie wiekowej U-15.

Znicz rozegrał 7 meczów (2×20 min na pełnowymiarowym boisku). Odniósł w rozgrywkach 3 zwycięstwa, remis i 3 porażki. Nasz zespół rozpoczął zmagania od fazy w grupowej, w której zmierzył się m.in. z późniejszymi finalistami rozgrywek, odnosząc w meczach z tymi zespołami remis i porażkę. W drugiej fazie grupowej podopieczni trenera Adama Ożarowskiego wygrali dwa mecze, dzięki czemu zapewnili sobie grę o 7. miejsce. Na zakończenie zmagań ulegli jednak Świętokrzyskiemu, zajmując ostatecznie 8. pozycję.

Indywidualne wyróżnienie zdobył Piotr Radzikowski, który zdobył 12 goli i został królem strzelców turnieju. Z kolei Jakub Fruba i Mateusz Zduńczyk znaleźli się w kręg zainteresowań Rafała Kaczmarczyka, trenera kadry Polski LZS U-15. Szkoleniowiec podczas turnieju odbył rozmowę z zawodnikami i trenerem Adamem Ożarowskim, a wyrazem jego uznania umiejętności piłkarzy Znicza mają być powołania do kadry.

Kilkudniowy pobyt w Zamościu pozostanie w pamięci naszych reprezentantów nie tylko z powodu dobrych występów i miejsca w połowie stawki w ogólnopolskim turnieju. Podczas zmagań panowała bardzo dobra atmosfera, drużyna była zakwaterowania w wysokiej klasy hotelu, a organizatorzy i klubowi działacze dołożyli starań, by dobrze wypełnić czas wolny. Nasi chłopcy zwiedzali m.in. stary rynek w Zamościu, a także Muzeum PRL.

I faza grupowa:

Śląskie 2:6

Świętokrzyskie 1:2

Małopolskie 2:0

Wielkopolskie 2:2

II faza grupowa:

Mazowieckie 6:0

Podlaskie 2:1

O 7. miejsce:

Świętokrzyskie 1:5

Kadra Znicza:

Jan Konopka, Gracjan Dreżek, Dawid Sikorski, Szymon Rozwadowski, Maciej Hałaburda, Jakub Fruba, Janusz Świderski, Michał Ostrowski, Jakub Konopka (kpt), Jakub Radkiewicz, Piotr Radzikowski, Mateusz Zduńczyk, Igor Jackiewicz, Piotr Rosiński, Marcin Sakowski, Kacper Skarżyński, Paweł Konopka

Trener: Adam Ożarowski

Asystent trenera: Daniel Dąbrowski

Kierowca i kierownik: Grzegorz Podbielski