Ulegamy Mrągowii i kończymy sezon na 7. miejscu

W 30. kolejce forBet IV ligi przegraliśmy z Mrągowią Mrągowo 1:2, a wynik został ustalony już do przerwy. Mecz rozpoczęliśmy mocnym uderzeniem, bo piękną bramkę strzałem zza pola karnego zdobył Dawid Pietkiewicz.

Ligowe zmagania nie zakończyły się po naszej myśli, bo w ostatnim meczu sezonu 2022/2023 musieliśmy uznać wyższość Mrągowii Mrągowo. Gościom zwycięstwo zapewniły gole Wiktora Bojarowskiego i Przemysława Rybkiewicza. Drugi z zawodników dodatkowo cieszył się z wywalczenia tytułu króla strzelców forBet IV ligi. Napastnik Mrągowii, dzięki bramce którą ustalił wynik meczu, zrównał się w liczbie trafień z Kentaro Arai z GKS Wikielec, a po spotkaniu został uhonorowany przez przedstawiciela Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej specjalną statuetką.

My radosne momenty w tym spotkaniu przeżywaliśmy na samym początku. Nasz zespół bardzo dobrze wszedł w mecz i szybko zapracował na bramkę. Zdobył ją Dawid Pietkiewicz, który ponownie popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Nasz ofensywny zawodnik posłał prawdziwą bombę zza pola karnego pod poprzeczkę bramki Mrągowii. Niestety, jego dwie inne próby okazały się niecelne. Prowadzenie mógł podwyższyć też Filip Ryszkiewicz, jednak jego atak zablokowali w polu karnym rywale. W drugiej połowie na boisku pojawił się Bartosz Giełażyn i od razu stanął przed szansami doprowadzenia do remisu, ale jego dwa uderzenia także minęły cel.

Znicz Biała Piska – Mrągowia Mrągowo 1:2 (1:2)

1:0 – Pietkiewicz (7), 1:1 – Bojarowski (24), 1:2 – Rybkiewicz (28)

ZNICZ: Kąkolewski – Makar, Ponurko, Zozulia, Romachów, Barwikowski (46 Giełażyn), Ryszkiewicz, Krzyś, Skyba (70 Tsishkin), Tunkiewicz, Pietkiewicz