Nowy sezon zainaugurujemy pucharowym meczem z Czarnymi Olecko

Już tylko dni dzielą nas od pierwszego oficjalnego meczu w sezonie 2023/2024. Zespół w trakcie przygotowań rozegrał trzy sparingi, a do drużyny przymierzani są nowy gracze.

Seniorzy Znicza przygotowania do nowego zespołu rozpoczęli 11 lipca. Trener Przemysław Kołłątaj zaplanował trzy mecze sparingowe. Gry kontrolne rozpoczęliśmy od remisu 4:4 z Polonią Lidzbark Warmiński. Następnie pokonaliśmy 1:0 Wissę Szczuczyn, a na zakończenie ulegliśmy 0:4 ŁKS Łomża, która wywalczyła awans z IV ligi podlaskiej i szykuje się do gry w roli beniaminka III ligi.

Pierwszy oficjalny mecz sezonu 2023/2024 rozegramy w sobotę 29 lipca w Olecku. Z miejscowymi Czarnymi zagramy w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Początek rywalizacji o godz. 15. Nowe rozgrywki forBet IV ligi zainaugurujemy 5 sierpnia. Na swoim boisku podejmiemy rezerwy Stomilu Olsztyn, które są nową drużyną w stawce. Następnie zagramy kolejno z Mrągowią Mrągowo, Mamrami Giżycko i Polonią Lidzbark Warmiński, czyli czołówką poprzedniego sezonu.

Cały czas trwają prace nad kadrą, którą zespół będzie dysponował w nowym sezonie. W drużynie dojdzie do zmian personalnych, bo kilku zawodników odeszło. Oleg Trubnikov został piłkarzem rezerw Górnika Zabrze, Arkadiusz Kucharski zakończył okres wypożyczenia z Rony Ełk, Oleksandr Zozulia i Jędrzej Ponurko szukają nowych klubów, a Mateusz Barwikowski wybiera się na studia i nie podjął treningów. Pierwsze transfery do klubu zostaną ogłoszone przed startem rozgrywek.