Trzy turnieje halowe młodzieży na zakończenie roku kalendarzowego

Znicz Biała Piska, Salos Ełk i Olympic Łyse triumfowały w turniejach O Puchar Burmistrza Białej Piskiej, zorganizowanych przez klub na przełomie listopada i grudnia. Halowe rozgrywki wpisywały się w realizację zadania publicznego gminy Biała Piska w zakresie „Kultura fizyczna w 2023 r.”, którego beneficjentem jest MLKS Znicz Biała Piska. 

Nasi wychowankowie trenujący w grupach młodzieżowych po zakończeniu rundy jesiennej mieli okazję sprawdzić się w halowej odmianie piłki nożnej. Znicz był gospodarzem trzech turniejów towarzyskich, w których rywalizowano o Puchar Burmistrza Białej Piskiej. Cykl był ostatnim sportowym akcentem kończącego się roku w naszym klubie, a rozgrywki wpisały się w realizację zadania publicznego Gminy Biała Piska w zakresie „Kultura fizyczna w 2023 r.”, w ramach którego MLKS Znicz Biała Piska otrzymuje wsparcie z budżetu gminy Biała Piska.

Jako pierwsi do zmagań O Puchar Burmistrza Białej Piskiej przystąpili nasi juniorzy z grupy szkoleniowej trenera Adama Ożarowskiego. W rywalizacji wystąpiły dwie drużyny reprezentujące Znicz, dwie ekipy Mazura Pisz oraz Salos Ełk. Po rozgrywkach systemem każdy z każdym najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Ełku.

W drugim turnieju zagrali trampkarze. W stawce znów było pięć ekip, w tym dwie Znicza prowadzone przez trenera Janusza Strongowskiego. Tym razem główne trofeum zostało w Białej Piskiej, bo triumfował zespół Znicz II. Wśród indywidualnie wyróżnionych zawodników pamiątkową statuetkę z rąk burmistrz Beaty Sokołowskiej odebrał Michał Ruszczyk. Nasz zawodnik z siedmioma golami został królem strzelców turnieju.

Ostatnie rozgrywki zorganizowano z myślą o naszych najmłodszych graczach z zespołu młodzików, a turniej odbył się jako zmagania mikołajkowe. Frekwencja znów dopisała, bo łącznie zagrało sześć drużyn, a końcowe rozstrzygnięcia zapadły po blisko czterogodzinnej rywalizacji. Podopieczni trenera Grzegorza Strongowskiego musieli uznać wyższość rywali z Olympica Łyse, Mazura Pisz i Kłobuka Mikołajki. Tym razem oprócz pucharów i statuetek były także słodkie upominki, które wręczał sam Mikołaj.

Dziękujemy za wsparcie, które Znicz regularnie otrzymuje od władz gminy Biała Piska. Przekazywane środki umożliwiają szkolenie w trzech grupach młodzieżowych i występy zespołu seniorów na wysokim poziomie, rozwijanie bazy sportowej oraz odważne patrzenie w przyszłość, by Znicz dalej pozostawał sportową wizytówką gminy i całego powiatu piskiego.