Narew pokonana na dobry początek. Nowi już strzelają

W pierwszym sparingu w zimowym okresie przygotowawczym nasz zespół ograł w sobotę 20 stycznia Narew Ostrołęka 4:1. Trzy trafienia były dziełem zawodników, którzy dołączyli do drużyny i z miejsca są szykowani do gry w wyjściowym składzie.

Piłkarski rok 2024 ruszył na dobre. 10 stycznia nasz zespół seniorów trenował po raz pierwszy po blisko dwumiesięcznej przerwie, a w sobotę 20 stycznia rozegrał w Ostrołęce pierwszy sparing. Drużyna rozpoczęła przygotowania do rozgrywek wiosennych w zmienionym składzie osobowym. Wraz z początkiem treningów ogłoszono nazwiska czterech pozyskanych graczy. Z Mamr Giżycko przyszli obrońca Michał Świderski, pomocnik Arkadiusz Mroczkowski oraz napastnik Paweł Drażba. Z Wigier Suwałki po półtora roku wrócił do Znicza z kolei Marcin Fiedorowicz. Z klubu odeszli Michał Grochowski, Jaroslav Garnyk oraz Filip i Oskar Ryszkiewicz.

Nowi zawodnicy zagrali od początku pierwszego meczu kontrolnego z Narwią Ostrołęka. W pierwszej części gry na listę strzelców wpisali się kolejno Marcin Fiedorowicz, który zaprezentował solowy rajd zakończony celnym uderzeniem, Michał Świderski po bardzo dobrej akcji oskrzydlającej z prawej strony boiska oraz Paweł Drażba – czołowy strzelec forBet IV ligi popisał się technicznym zagraniem z kilkunastu metrów, przerzucając piłkę nad bramkarzem Narwi znajdującym się na przedpolu. Tuż po zmianie stron gola po dośrodkowaniu Jakuba Konopki i błędzie bramkarza dołożył jeszcze Piotr Radzikowski, a Znicz triumfował 4:1.

Trener Przemysław Kołłątaj miał do dyspozycji w Ostrołęce 20-osobową kadrę. Po przerwie na boisku wśród rezerwowych pojawił się testowany gracz, występujący na pozycji środkowego obrońcy. Samo spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach. Gry w piłkę nie ułatwiało ani zmrożone i miejscami oblodzone boisko, ani śnieżyca, która rozpętała się w drugiej połowie. Mimo to nasz zespół pokazał zalążki tego, nad czym ma pracować przed marcowym powrotem do rywalizacji w forBet IV lidze i Wojewódzkim Pucharze Polski. Oby to był dobrze przepracowany okres przygotowawczy, a zbudowana forma pozwoli wiosną powalczyć o awans do III ligi i zajść jak najwyżej w WPP.

Naszymi kolejnymi rywalami w sparingach będą ŁKS Łomża, Orzeł Kolno, Mamry Giżycko, Polonia Lidzbark Warmiński, Mrągowia Mrągowo, Wissa Szczuczyn.