Trzy gole w drugiej połowie dały nam dziesiąte zwycięstwo

Nasz zespół znów był pod ścianą, przegrywał z Jeziorakiem Iława po pierwszej połowie 0:1, ale dzięki trafieniom Michała Grochowskiego, Marka Baginskiego i Nazara Malinovskiego w drugiej części gry zanotował pewny triumf. To dziesiąta ligowa wygrana Znicza w tym sezonie i kolejna w stosunku 3:1.

Choć Jeziorak z powodu awarii autobusu dotarł do Białej Piskiej mocno spóźniony i mecz rozpoczął się pół godziny później niż planowano, to w pierwszej części gry, goście prezentowali się bardzo dobrze. W dodatku w samej końcówce udało im się wykorzystać błąd naszego zespołu w ustawieniu i objąć prowadzenie po trafieniu Huberta Szramki.

O grze naszego zespołu przed przerwą nie da się napisać zbyt wiele dobrego, bo w ofensywie brakowało konkretów, a rywale poczynali sobie na boisku bardzo pewnie, ale za to po zmianie stron przewaga podopiecznych trenera Przemysława Kołłątaja rosła z każdą minutą. Do remisu doprowadził chwilę po wejściu z ławki Michał Grochowski, uderzając piłkę efektownie z powietrza. Ostatnie podanie zagrał Nazar Malinovskiy, a całą akcję dobrym zagraniem ze środka pola na skrzydło napędził Bartosz Giełażyn.

„Grochu” w kolejnej ofensywnej akcji mógł dać nam prowadzenie, ale z bliska nie trafił w bramkę, a w dodatku z rozpędem uderzył w słupek, po czym musiał opuścić boisko. Drugie trafienie zapisał za to na swoim koncie Mark Baginskij, który od kilku meczów regularnie występuje w wyjściowej jedenastce. Mark w 74. min zdecydował się na uderzenie z około 30 m. Piłka spłatała figla młodemu bramkarzowi Jezioraka i po nieudanej interwencji Kacpra Włodarczyka razem z nim przekroczyła linię bramkową.

W końcówce nasz zespół wykorzystał jeszcze jeden z kilku kontrataków. Tym razem „Gieła” wcielił się w rolę asystenta, a piłkę do siatki z bliska posłał Nazar, który pojawił się na boisku jako zmiennik jeszcze w pierwszej połowie i rozruszał ofensywne poczynania zespołu. Za nami kolejne spotkanie z ambitnie walczącym rywalem, którego ostatecznie udało się przełamać. Jeśli to ma być znak rozpoznawczy Znicza w tym sezonie, to nie mamy nic przeciwko temu.

Znicz Biała Piska – Jeziorak Iława 3:1 (0:1)

0:1 – Szramka (40), 1:1 – Grochowski (63), 2:1 – Baginskij (76), 3:1 – Malinovskiy (84)

ZNICZ: Kąkolewski – Makar, Porębski, Tsishkin, Romachów, Skyba (56 Grochowski 67 F. Ryszkiewicz), Baginskij, Krzyś, Pietkiewicz (27 Malinovskiy), Ovsiannikov (80 Garnyk), Giełażyn