Trzecia wyjazdowa porażka wiosną w lidze

Nasz zespół nie potrafi przełamać wyjazdowej niemocy w tej rundzie. W Wielką Sobotę Znicz uległ kolejnemu niżej notowanemu rywalowi, tym razem przegrywając 3:4 z Polonią Iłowo.

Mecz 20. kolejki rozgrywano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Mławie, gdyż stadion w Iłowie jest przebudowywany. Nasz zespół, notowany o kilka pozycji w tabeli wyżej od Polonii był faworytem, ale niestety zagrał poniżej oczekiwań i znów stracił na boisku rywali aż cztery gole.

Mecz rozpoczął się od urazu bramkarza gospodarzy. Grzegorz Jabłonowski upadł na boisko po wybiciu piłki i potrzebował pomocy medycznej. Doznał kontuzji mięśnia czworogłowego, ale kontynuował grę, bo w kadrze Polonii nie było rezerwowego bramkarza. Było widać, że każdym ruchu uważał na obolałą nogę, ale wytrwał do ostatniego gwizdka i po meczu przyjmował zasłużone gratulację za postawę godną uznania fanów.

Wynik w 30. min otworzył Dominik Lemanek, najbardziej doświadczony zawodnik Polonii. Po chwili gospodarze podwyższyli prowadzenie po rzucie rożnym i nieco… przebudzili nasz zespół. Znicz szybko zabrał się do obrabiania strat, a na listę strzelców wpisał się Kacper Sylwisty. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy w polu karnym sfaulowany został Dawid Pietkiewicz, a remis z rzutu karnego dał nam Jakub Mosakowski.

Wydawało się, że po przerwie nasz zespół w końcu się rozkręci, ale mecz dalej był wyrównany. Polonię ponownie na prowadzenie wyprowadził Dominik Lemanek, a błyskawicznie golem odpowiedział Dawid Pietkiewcz. W 72. min zespół z Iłowa zdobył czwartego gola i tym razem obronił jednobramkową przewagę do końca. Nasz zespół nie stworzył już dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, a w końcówce przed wyższą porażką uchronił nas dwiema dobrymi interwencjami Paweł Modzelewski.

Polonia Iłowo – Znicz Biała Piska 4:3 (2:2)

1:0 – Lemanek (30), 2:0 – Kruszyński (33), 2:1 – Sylwisty (36), 2:2 – Mosakowski (60 karny), 3:2 – Lemanek (56), 3:3 – Pietkiewicz (57), 4:3 – Ciesielski (72)

ZNICZ: Modzelewski – Makar (85 Barwikowski), Ponurko, Mosakowski, Zozulia (53 Kucharski), Sylwisty, Tsishkin (61 Skyba), Trubnikov, Pietkiewicz, Tunkiewicz, Krzyś (77 Ryszkiewicz)