Pierwsze zwycięstwo w pucharze, teraz czas na ligę

Znicz pokonał pierwszego rywala w nowym sezonie. Inauguracyjnym meczem było starcie z Roną 03 Ełk w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a w naszych barwach debiutowało kilku nowych zawodników.

Znicz był faworytem pucharowego starcia z Roną i wywiązał się z tego zadania, zwyciężając 2:1, ale drużyna nie pokazała jeszcze formy na mecze ligowe. Przede wszystkim szwankowała skuteczność, bo przy odrobinie lepiej ustawionych celownikach spotkanie można było rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. Zaczęło się od niewykorzystanego rzutu karnego. Jakub Mosakowski huknął w poprzeczkę, a dobitka Bartosza Giełażyna padła łupem bramkarza. Po chwili „Gieła” pokonał jednak bramkarza rywali, zamykając dobre dośrodkowanie Dawida Pietkiewicza.

Później Bartek zmarnował dwie setki – najpierw w sytuacji sam na sam zatrzymał go bramkarz, a następnie, gdy minął już golkipera gospodarzy, wślizgiem strzał do pustej bramki zablokował obrońca. Pod koniec pierwszej połowy w dobre sytuacji w bramkę nie trafił Mateusz Romachów, a tuż przed przerwą strzał Pietkiewicza z dystansu ostemplował poprzeczkę.

Po zmianie stron Znicz szybko podwyższył prowadzenie. Po ziemi w pole karne zagrał Błażej Makar, a piłkę do siatki ponownie skierował Giełażyn. Nasz zespół dalej prowadził grę, ale w tej części nieco bardziej konkretni byli gospodarze, którzy przed przerwą nie oddali celnego strzału na naszą bramkę. W 71. min zdobyli gola kontaktowego i do końca szukali swoich szans na doprowadzenie do remisu. Wynik jednak nie uległ zmianie i to Znicz zagra w I rundzie WPP.

W pucharowym spotkaniu w naszych barwach debiutowało kilku zawodników, którzy dołączyli latem do drużyny. Od pierwszego gwizdka zagrali: bramkarz Dominik Kąkolewski, obrońca Oleksandr Zozula oraz pomocnicy Dawid Pietkiewicz, Kacper Sylwisty i Krystian Krzyś. Jako zmiennik na boisku pojawił się bramkarz Paweł Modzelewski, który zaledwie w piątek został uprawniony do gry. Debiut zanotował także obrońca Błażej Makar, który wiosną występował w zespole juniorów, a po powrocie z wypożyczenia zagrał Patryk Ołów. Do Znicza dalej wypożyczony będzie Jędrzej Ponurko.

Przed naszym zespołem inauguracja sezonu ligowego. Zmagania w forBet IV lidze Znicz rozpocznie w sobotę 6 sierpnia o godz. 17. Pierwszym rywalem będzie DKS Dobre Miasto.