Ruszył sezon. Wygrywamy w pucharze z Czarnymi

Znicz udanie rozpoczął rywalizację w nowej edycji Wojewódzkiego Pucharu Polski, pokonując w rundzie wstępnej 5:2 Czarnych Olecko. W naszym zespole pojawiło się sześciu nowych graczy, którzy dołączyli do drużyny latem.

Pierwsze pucharowe spotkanie z Czarnymi Olecko z ligi okręgowej przebiegło według scenariusza, który można było zakładać. Nasz zespół od razu zepchnął rywali do obrony i zaczął ostrzeliwać bramkę gospodarzy. 17-letni Tymoteusz Grygo zanotował kilka udanych interwencji, a jego koledzy w 24. minucie wyprowadzili kontrę, po której objęli prowadzenie. Reakcja naszego zespołu na taki obrót sytuacji była natychmiastowa i ciągu zaledwie siedmiu minut zdobyliśmy trzy gole. Najpierw piłkę do siatki dwukrotnie posłał Bartosz Giełażyn, a trzecie trafienie było autorstwa Mateusza Romachowa.

Sporadycznie atakujący Czarni jeszcze raz umieścili piłkę w naszej bramce. W 54. minucie kontaktowego gola zdobył Radosław Czajko, który przelobował Jakuba Kuczyńskiego. Trafienie miejscowych znów zmobilizowało naszych graczy, a na listę strzelców tym razem wpisali się Kacper Sylwisty i Nikita Tsishkin, który ostatecznie ustalił wynik końcowy 5:2.

Pierwszy oficjalny mecz w sezonie był okazją do debiutów w naszych barwach nowych zawodników. Z Czarnymi zagrało sześciu graczy, który dołączyli do Znicza latem. Na środku obrony wystąpili Tomasz Porębski i Jakub Judzicki, doświadczeni piłkarze, którzy ostatnio grali odpowiednio w Sokole Ostróda i Ruchu Wysokie Mazowieckie. W środku pola od pierwszej minuty pojawił się z kolei Kyrylo Ovsiannikov, 19-latek z Ukrainy. Po przerwie jako zmiennicy na boisku zameldowali się ukraiński obrońca Jaroslav Garnyk oraz pomocnicy Piotr Lipiński i Oskar Ryszkiewicz.

Inauguracja sezonu ligowego w sobotę 5 sierpnia. Naszym pierwszym rywalem będą rezerwy Stomilu Olsztyn.