Remis w sparingu z młodzieżowym zespołem Jagiellonii

Znicz w drugim sparingu w trakcie przygotowań zagrał w Białymstoku z młodzieżowym zespołem Jagiellonii, który występuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Spotkanie obfitowało w okazje bramkowe i zakończyło się remisem 3:3.

W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów w Białymstoku Znicz zmierzył się w ośrodku treningowym Jagiellonii z młodzieżowym zespołem ekstraklasowego klubu. W drużynie rywalizującej w Centralnej Lidze Juniorów trenują nastolatkowie, którzy już mogą popisać się wyszkoleniem technicznym i bardzo dobrym przygotowaniem motorycznym.

Ambitna postawa młodych zawodników Jagiellonii sprawiła, że nasz zespół musiał włożyć w mecz bardzo dużo sił i nie ustrzegł się błędów. Rywale błyskawicznie objęli prowadzenie – do piłki zagranej za plecy obrońcy dopadł Damian Wojdakowski i mocnym strzałem pokonał Jakuba Kanclerza. Po upływie dziesięciu minut gospodarze wyszli z kontrą drugim skrzydłem, zagrali prostopadle w pole karne, a piłkę do siatki posłał Sebastian Dąbrowski.

Znicz starał się kreować okazje bramkowe, ale sforsowanie defensywy rywali nie było prostym zadaniem. Reprezentanci Jagiellonii odważnie wchodzili w indywidualne pojedynki, a w przypadku błędu mogli liczyć na asekurację kolegów. Znicz dopiął swego tuż przez przerwą, gdy po główce Bartka Giełażyna i interwencji bramkarza z bliska gola kontaktowego zdobył Dawid Kalinowski.

W drugiej połowie przewaga Znicza w prowadzeniu gry była jeszcze wyraźniejsza. Do remisu w 70. min doprowadził jeden z testowanych zawodników, który ubiegł obrońcę, dobrze zamykając akcję na drugim słupku. Po chwili w polu karnym faulowany był Maciej Famulak, a trzeciego gola dla naszego zespołu strzelił Marcin Fiedorowicz. Ostatnie słowo należało jednak do rywali, którzy szybko doprowadzili do remisu po jednej z niewielu składnych akcji ofensywnych w drugiej połowie.

Jagiellonia Białystok CLJ – Znicz Biała Piska 3:3 (2:1)

1:0 – Wojdakowski (2), 2:0 – Dąbrowski (12), 1:2 – Kalinowski (40), 2:0 – testowany (70), 2:3 – Fiedorowicz (75 karny), 3:3 – Siemieniuk (80)

Znicz: Kanclerz (46 Radzikowski) – testowany (46 testowany), Mosakowski (46 Duchnowski), Kuśnierz, testowany (46 testowany), Romachów (46 Jambrzycki), testowany (46 Famulak), Furman (46 testowany), Kalinowski (46 testowany), Gondek (46 Fiedorowicz), Giełażyn (46 Trąbka)