Znicz zaczął sparingi od porażki w Łomży

Znicz w pierwszym sparingu uległ 0:4 ŁKS Łomża. W meczu wystąpiło kilku zawodników testowanych w naszym zespole, a kolejni zaprezentują swoje umiejętności w najbliższych dniach.

Znicz ma za sobą pierwszy tydzień przygotowań do wiosennej części sezonu. Po czterech treningach w hali Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej i na boisku orlik, zespół wybrał się do Łomży, gdzie zmierzył się z miejscowym ŁKS. Rywale walczą o powrót do III ligi, mając po rundzie jesiennej punkt straty do Olimpii Zambrów, prowadzącej w tabeli IV ligi podlaskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków Znicza. Nasz zespół kilkakrotnie zagroził bramce rywali, a Marcin Fiedorowicz trafił z dystansu w poprzeczkę. Gospodarze pierwszy składny atak wyprowadzili w 20. min i od razu objęli prowadzenie. Adam Radzikowski odbił piłkę po strzale z dystansu, ale dopadł do niej zawodnik z Łomży i bez problemu skierował ją do siatki. Po chwili Adam poślizgnął się podczas wyprowadzania piłki i rywale szybko podwyższyli prowadzenie.

Prosty błąd przytrafił się także Jakubowi Stachowiakowi, który pojawił się w bramce po pół godziny gry. Nasz rezerwowy zagrał wprost pod nogi rywala, a ten znów miał przed sobą pustą bramkę. Czwarty gol dla Łomży padł po ładnej akcji i dobrym wykończeniu w postaci mocnego uderzenia pod poprzeczkę.

W drugiej połowie Znicz powinien odpowiedzieć golami, ale bardzo dobre zawody rozgrywał bramkarz Łomży. Udało mu się m.in. zatrzymać w sytuacjach sam na sam Dawida Kalinowskiego i Bartosza Giełażyna, a także pewnie obronił kilka uderzeń z rzutów wolnych.

Trener Ryszard Borkowski miał do dyspozycji 22-osobową kadrę. Na boisku pojawiło się kilku testowanych zawodników. Priorytetem jest pozyskanie nowych graczy na boki obrony i skrzydła. Sztab ma podjąć decyzję w sprawie zawodników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, a w najbliższych dniach na testach pojawią się kolejni piłkarze.

ŁKS Łomża – Znicz Biała Piska 4:0 (4:0)

Znicz: Radzikowski (30 Stachowiak 60 Kanclerz) – Romachów (45 testowany), Molski, Duchnowski (45 Mosakowski), testowany (45 testowany), Jambrzycki (65 Barwikowski), testowany (45 Gondek), Furman (45 Kuśnierz), Trąbka (45 Kalinowski), Fiedorowicz (45 testowany), Famulak (45 Giełażyn)