Remis, medale i nagrody na koniec sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 zremisowaliśmy 2:2 z Tęczą Biskupiec. Zakończyliśmy rozgrywki na pozycji wicelidera, a Bartosz Giełażyn został królem strzelców forBet IV ligi. Jego licznik zatrzymał się ostatecznie na 32 golach. 

Bartosz Giełażyn, najlepszy strzelec sezonu w forBet IV lidze, zdobył ostatnią bramkę dla naszego zespołu w zakończonych rozgrywkach. W 16. min meczu z Tęczą Biskupiec „Gieła” skutecznie powalczył z obrońcą rywali, a będąc już w polu karnym oddał strzał, po którym przyjmował gratulacje od kolegów. Po raz 32. w sezonie!

Po trafieniu Bartka nasz zespół prowadził już 2:0. Wynik zmienił się już w 3. min, gdy po rzucie rożnym zawodnik Tęczy niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Znakomitą okazję do strzelenia gola na 3:0 miał Marcin Fedorowicz, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć podcinką w sytuacji sam na sam. Ekipa z Biskupca także miała swoje sytuacje. Pierwszy groźny strzał kapitalnie obronił Dominik Kąkolewski. Potem Tęcza dwukrotnie obiła słupek naszej bramki i raz poprzeczkę.

W drugiej połowie zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy, choć my też kilkukrotnie sprawdziliśmy czujność Mateusza Lawrenca. Miejscowi byli jednak skuteczniejsi i w końcu znaleźli drogę do naszej bramki. Kontaktowego gola zdobył Paweł Galik, a do remisu w końcówce doprowadził Tomasz Strzelec.

Po meczu odebraliśmy medale za zajęcie 2. miejsca w lidze i bon na zakupy w sklepie R-GOL o wartości dwóch tysięcy złotych. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie indywidualnie docenił Bartosza Giełażyna, który został królem strzelców. „Gieła” otrzymał pamiątkową statuetkę i bon na tysiąc złotych.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie zakończenie sezonu. Musieliśmy przełknąć w tej rundzie gorzkie pigułki, ale nie brakuje chęci do pracy, by ambitne plany zrealizować za rok. Na razie czeka nas trochę zmian, bo w poniedziałek ogłoszone zostanie nazwisko nowego trenera, a do przetasowań dojdzie także w kadrze.

Tęcza Biskupiec – Znicz Biała Piska 2:2 (0:2)

0:1 – Chabera (3 samobójcza), 0:2 – Giełażyn (16), 1:2 – Galik (64), 2:2 – Strzelec (89)

ZNICZ: Kąkolewski – Makar, Porębski, Serbul, Sylwisty, Malinovskiy (15 Skyba), Mroczkowski, Krzyś, Fiedorowicz (90 Radzikowski), Drażba (63 Ovsiannikov), Giełażyn