W nowy sezon z nowym trenerem i starymi celami

Przemysław Łapiński został nowym szkoleniowcem Znicza. Zespół rozpoczął pod jego wodzą przygotowania do zbliżającego się sezonu już 2 lipca.

Zmiana na stanowisku szkoleniowca nastąpiła po wypełnieniu dwuletniej umowy przez Przemysława Kołłątaja. Nowy szkoleniowiec pierwsze zajęcia poprowadził w połowie czerwca, by poznać zespół i przedstawić piłkarzom swoje oczekiwania oraz wymagania. Przemysław Łapiński pochodzi z Giżycka i dotychczas gościł w Białej Piskiej głównie w roli trenera zespołu gości. Przez lata był związany z Mamrami, z którymi awansował do III ligi. Z klubem rozstał się w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023, gdy rywalizowaliśmy z drużyną z Giżycka w forBet IV lidze. Ostatnio nasz nowy szkoleniowiec podnosił swoje umiejętności w projektach realizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jak sam przyznał, do pracy trenerskiej wraca z zapałem, którym będzie chciał zarazić i na nowo rozpalić nasz zespół.

W pierwszym treningu po urlopach uczestniczyło 20 zawodników. W klubie pozostali praktycznie wszyscy gracze z trzonu drużyny z poprzedniego sezonu. W najbliższych dniach do dyspozycji trenera Przemysława Łapińskiego powinni być także Marcin Fiedorowicz i Nazar Malinovskiy, którzy doznali urazów w ostatnim meczu ligowym.

Testy rozpoczęło sześciu piłkarzy, głównie o statusie młodzieżowca. O ruchach kadrowych tradycyjnie poinformujemy po spełnieniu formalności związanych z pozyskaniem i uprawnieniem nowych zawodników do gry w Zniczu.  W ramach przygotowań nasz zespół rozegra cztery sparingi. W sobotę odbędzie się gra wewnętrzna. 13 lipca Znicz zagra na wyjeździe z ŁKS Łomża, następnie z Wigrami Suwałki, Wissą Szczuczyn oraz Orłem Kolno.

Inaugurację sezonu zaplanowano 3 sierpnia. Na początek rozegrane zostaną mecze rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rozgrywki forBet IV ligi ruszą tydzień później. Nasz zespół znów będzie chciał powalczyć na dwóch frontach. Utrzymanie w składzie kluczowych zawodników w minionych rozgrywkach jest sygnałem, że dalej będziemy walczyć o najwyższe pozycje.