Klątwa Rominty trwa

Nasz zespół doznał trzeciej porażki z rzędu, licząc rywalizację w lidze i Wojewódzkim Pucharze Polski. Mecz z Romintą Gołdap rozstrzygnęła bramka rywali już w doliczonym czasie gry.

Do meczu z Romintą podchodziliśmy z niekorzystnym bilansem remisu i dwóch porażek w trzech ostatnich występach. Zespół z Gołdapi wyjątkowo nam nie „leży” i po 29. kolejce forBet IV ligi nic się w tym temacie nie zmieniło.

Goście wyszli na prowadzenie w 17. min po solowej akcji Tomasza Abramowicza. Skrzydłowy opanował krzyżowe podanie spod naszej ławki rezerwowych niemal w narożniku boiska, ale zdołał się odwrócić z piłką, minął Mateusza Romachowa i strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Dominika Kąkolewskiego.

Natychmiast po wznowieniu gry mógł odpowiedzieć trafieniem Nazar Malinowvskiy, ale jego strzał z bliska instynktownie odbił Andrzej Szyszko, piłka trafiła jeszcze w słupek i wyszła na rzut rożny. Nasz zespół dopiął celu tuż przed przerwą, gdy z bliska piłkę do siatki skierował Paweł Drażba. Pozostało mu jedynie dopełnić formalności po pięknej akcji Marcina Fiedorowicza, który w bocznym sektorze boiska minął kilku rywali i wyłożył piłkę przed bramkę.

Po zmianie stron mecz dalej był bardzo otwarty. Bardzo pewnym punktem zespołu gości był bramkarz. Andrzej Szyszko, jeden z kilku graczy Rominty, którzy wcześniej związani byli z naszym klubem, kapitalnie obronił m.in. główkę „Fiodora”  i sytuacyjny strzał Bartosza Giełażyna. Swoje okazje mieli także goście i to oni ostatecznie w pierwszej z trzech doliczonych minut zdobyli zwycięską bramkę. Piłkę na połowie rywali stracił Nazar, kontrę lewę stroną wyprowadził Michał Mościński, a wynik na 1:2 ustalił Paweł Fajkowski, który pojawił się na boisku jako rezerwowy.

Mecz rozpoczął się od uhonorowania sędziego Grzegorza Kujawy, który prowadził swój ostatni mecz w 20-letniej karierze. Koledzy z Kolegium Sędziów WMZPN przygotowali dla niego okolicznościową statuetkę i koszulkę z podpisami. Gratulacje zasłużonemu arbitrowi złożyli m.in. prezes Jacek Jankowski i Andrzej Nowicki, starosta piski.

Znicz Biała Piska – Rominta Gołdap 1:2 (1:1)

0:1 – Abramowicz (17), 1:1 – Drażba (43), 1:2 – Fajkowski (43)

ZNICZ: Kąkolewski – Romachów (36 Skyba), Porębski, Serbul, Sylwisty, Malinovskiy, Mroczkowski, Krzyś, Fiedorowicz, Drażba (67 Ovsiannikov), Giełażyn