Puchar Burmistrza został w Białej Piskiej

Sześć zespołów reprezentujących cztery kluby rywalizowały o Puchar Burmistrza Białej Piskiej w Halowym Turnieju w kat. juniorów młodszych. Najlepsi okazali się podopieczni trenera Adama Ożarowskiego występujący jako Znicz I.

Za nami drugi turniej O Puchar Burmistrza Białej Piskiej realizowany w ramach zadania publicznego Gminy Biała Piska w zakresie „Kultura fizyczna w 2022 r., w ramach którego Znicz otrzymuje dofinansowanie z budżetu gminy. Tym razem rozgrywki miały charakter halowy, a rywalizowali w nich gracze z kategorii junior młodszy. Zaproszenie do udziału przyjęły Mazur Pisz, który podobnie jak nasz klub reprezentowały dwa zespoły, oraz Salos Ełk i Czarni Olecko.

Trener Adam Ożarowski podzielił swoją liczną grupę szkoleniową według klucza wiekowego. W Zniczu I zagrali nieco starsi chłopcy, a Znicz II stworzyli ich młodsi koledzy. Najważniejsze, że wszyscy spędzili na boisku wiele czasu, a pierwsze w tym sezonie halowym przetarcie przebiegło w dobrej atmosferze.

Znicz I sięgnął po triumf w całym turnieju, notując w rozgrywkach dwa zwycięstwa i remis. Nasi reprezentanci w grupie zremisowali 2:2  Mazurem II Pisz i pokonali 3:1 Salos Ełk, zajmując pierwsze miejsce, które dawało przepustkę do finału. W nim po zaciętym meczu Znicz I wygrał 3:2 z Mazurem I, dobywając Puchar Burmistrza Białej Piskiej.

Drugi zespół Znicza zakończył rywalizację na 6. miejscu, notując trzy porażki. W fazie grupowej uległ 0:2 Mazurowi I i 2:4 Czarnym, a na zakończenie zmagań przegrał 0:2 z Salosem Ełk. Trener Adam Ożarowski był zadowolony z postawy obu zespołów, doceniając nie tylko triumf starszej drużyny, ale także postawę młodszych chłopców, którzy zagrali z dużym zaangażowaniem i determinacją.

Dekoracji najlepszych zespołów podczas zakończenia rozgrywek dokonała Joanna Krzemińska, sekretarz gminy Biała Piska, która zastąpiła burmistrz Beatę Sokołowską, nieobecną z powodu wyjazdu służbowego. Zarząd Znicza reprezentował z kolei Mieczysław Skrzatek.

Sobotnie rozgrywki były pierwszą odsłoną halowej rywalizacji z udziałem reprezentantów Znicza w najbliższych tygodniach. Nasze zespoły będą występowały zarówno w turniejach towarzyskich, jak i tych organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Znicz I Biała Piska
  2. Mazur I Pisz
  3. Czarni Olecko
  4. Mazur II Pisz
  5. Salos Ełk
  6. Znicz II Biała Piska

Skład Znicza I:

Jakub Konopka, Karol Cygan, Dawid Sikorski, Maciej Hałaburda, Kacper Skrodzki, Alan Rybicki, Marek Wojsław, Mateusz Zduńczyk, Oliwier Wesołowski, Mikołaj Jurczak

Skład Znicza II:

Marcin Sakowski, Krzysztof Siwik, Gracjan Gentek, Tomasz Konopka, Patryk Cwaliński, Piotr Radzikowski, Igor Jackiewicz, Piotr Rosiński, Wiktor Rybicki, Michał Ostrowski