Biała Piska stawia na piłkę nożną

Możemy ogłosić, że rozpoczęły się przygotowania do budowy pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią przy Stadionie Miejskim w Białej Piskiej. Pierwszym etapem był zakup działki od Starostwa Powiatowego w Piszu.

Ponad hektar ziemi sąsiadującej ze Stadionem Miejskim w Białej Piskiej kupił Urząd Miejski w Białej Piskiej. Stosowne dokumenty 28 listopada podpisali starosta Andrzej Nowicki i burmistrz Beata Sokołowska, a wśród zaproszonych gości był Jacek Jankowski, prezes Znicza. Cieszymy się, że władze Białej Piskiej widzą w nas ważnego partnera i wsłuchują się w głosy płynące z klubu.

Dwie działki o powierzchni 1,3 h pozwalają na realizację kolejnej ważnej inwestycji w infrastrukturę sportową. Rozpoczęło się od przebudowy Stadionu Miejskiego, a od 2019 r. korzystamy z nowego budynku, który służy piłkarzom i całej społeczności gminy. Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, niezbędnego do treningów w okresie jesienno-zimowym, usprawni funkcjonowanie naszych zespołów. To zdecydowanie inwestycja na miarę potrzeb klubu i możliwości gminy Biała Piska.

Mamy nadzieję, że po pozyskaniu terenu pod boisko, szybko uda się znaleźć środki na budowę obiektu, na którym mieścić ma się m.in. parking, a gmina Biała Piska będzie mogła pochwalić się najlepszym zapleczem piłkarskim w powiecie. Zaangażowanie, z jakim burmistrz Beata Sokołowska prowadzi dotychczasowe projekty we współpracy z klubem, pozwala nam ze spokojem oczekiwać na realizację inwestycji.

fot. Urząd Miejski w Białej Piskiej