Porażka z Unią po golu w końcówce

Znicz uległ na wyjeździe Unii Skierniewice 2:3 po bardzo emocjonującym spotkaniu. Decydująca bramka padła w samej końcówce regulaminowego czasu gry. Nasz zespół kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Patryka Ołowia.

Emocje w starciach Znicza z Unią są gwarantowane. Sobotni mecz znakomicie wpisał się w historię zmagań naszego zespołu z drużyną ze Skierniewic. Niestety, tym razem nie było happy endu, bo w końcówce meczu Unia potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Miejscowi zdobyli gola na 3:2 w 89. minucie gry.

Znicz rozpoczął mecz w Skierniewicach od mocnego uderzenia. Już w 5. min prowadzenie dał nam Patryk Gondek, który huknął z rzutu wolnego obok muru i nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. Gospodarze potrzebowali czasu, by otrząsnąć się po słabym otwarciu meczu. Ostatecznie odpowiedzieli golem w końcówce pierwszej połowy po rzucie rożnym.

Druga część gry przyniosła jeszcze więcej bramek i emocji.  W 64. min gospodarze wyszli na prowadzenie, ale Znicz nie zamierzał dawać za wygraną. Nasz sztab zareagował błyskawicznie, posyłając na boisku trzech nowych zawodników i dając sygnał do odważniejszej gry. Niestety bardzo szybko drużynę osłabił Patryk Ołów. Nasz zawodnik  zaatakował rywala wślizgiem pod linią końcową boiska na połowie Unii, a sędzia bezpośrednio ukarał go czerwoną kartką.

Niefrasobliwe zachowanie „Ołówka” nie wybiło jednak drużyny z uderzenia. Znicz pokazał, że grając w dziesiątkę jest w stanie groźnie atakować i osiągnąć cel, doprowadzając do remisu. Po raz kolejny w tym sezonie dobrze w polu karnym rywali odnalazł się Łukasz Kuśnierz, zdobywając gola głową w 82. minucie. Utrzymanie remisu do ostatniego gwizdka byłoby dobrym osiągnięciem naszego zespołu, ale Unia jeszcze raz zerwała się do ataku i zapewniła sobie komplet punktów.

Unia Skierniewice – Znicz Biała Piska 3:2 (1:1)

0:1 – Gondek (5), 1:1 – Kłąb (44), 2:1 – Wilanowski (64), 2:2 – Kuśnierz (82), 3:2 – Makuch (89); czerwona kartka: Patryk Ołów (78 Znicz, za faul)

ZNICZ: Radzikowski – Romachów (50 Jambrzycki), Duchnowski (72 Ołów), Mosakowski, Kuśnierz Fiedorowicz (72 Denert), Furman, Gondek, Kalinowski (72 Trąbka), Famulak, Giełażyn.

Fot. Unia Skierniewice