Pokonujemy Ruch i zagramy w grupie mistrzowskiej!

Znicz odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, zasłużenie pokonując Ruch Wysokie Mazowieckie 3:0. Zapewniliśmy sobie tym samym miejsce w grupie mistrzowskiej w drugiej fazie rozgrywek gr. I III ligi jako jedyny reprezentant Warmii i Mazur!

Mecz od początku toczony był w szybkim tempie, a z czasem Znicz zaczął osiągać przewagę. Bardzo dobrze dysponowani byli nasi skrzydłowi, którzy napędzali akcje ekipy trenera Ryszard Borkowskiego. W 30. min Znicz wyprowadził zabójczą kontrę po rzucie wolnym pod bramką strzeżoną przez Adama Radzikowskiego. Bokiem boiska z piłką popędził Mateusz Jambrzycki, zagrał do Bartosza Giełażyna, a ten posłał ją obok wychodzącego z bramki bramkarza. Formalności dopełnił Dawid Kalinowski, który ubiegł obrońcę i z bliska skierował piłkę do siatki. Ruch nie wyciągnął wniosków ze straconej bramki i dalej narażał się na szybkie ataki Znicza. Chwilę przed przerwą sam na sam z bramkarzem wyszedł Giełażyn. Najskuteczniejszy zawodnik ligi najpierw uderzył wprost w golkipera, ale dopadł do odbitej do boku piłki i tym razem nie mogło być mowy o pomyłce.

Po przerwie Ruch dążył do zmiany wyniku, ale defensywa Znicza była w sobotę szczelnym monolitem. Najgroźniej pod bramką Adam Radzikowskiego było tuż po wznowieniu gry. Bramkarz Znicza odbił nogą uderzenie z bliska, a sytuację wyjaśnił Mateusz Romachów, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. Wynik został ustalony w samej końcówce. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Giełażyn, który ma już 17 trafień w tym sezonie. Już w doliczonym czasie gry rywali mógł zupełnie pogrążyć Sebastian Jarosz, ale jego uderzenie wybił z linii bramkowej obrońca Ruchu.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Znicz Biała Piska 0:3 (0:2)
0:1 – Kalinowski (30), 0:2, 0:3 – Giełażyn (40, 90)
ZNICZ: Radzikowski – Romachów, Molski, Kuśnierz, Denert, Jambrzycki (90 Ołów), Gondek, Famulak (90 Woźniak), Kalinowski (68 Jarosz), Fiedorowicz, Giełażyn