Odpadamy w półfinale WPP po porażce z GKS Wikielec

Starcie Znicza z GKS Wikielec było uznawane za przedwczesny finał Wojrewódzkiego Pucharu Polski. Niestety, na ostatniej prostej do bezpośredniej rywalizacji o trofeum ulegliśmy ligowemu rywalowi 1:3 i odpadliśmy z rywalizacji. 

Znicz rozpoczął mecz w najlpeszy z możliwych sposób, czyli od szybkiego otwarcia wyniku. Gol co prawda padł po niefortunnym zagraniu obrońcy gości, ale nasz zespół skonstruował dobrą akcję, w której Łukasz Kuśnierz zszedł w boczny sektor boiska, ograł tam obrońcę i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, wprost pod nogi nadbiegającego zawodnika GKS, który skierował ją do siatki.

Goście szybko zabrali się do odrabiania strat i choć bardzo aktywna była lewa strona GKS, głównie za sprawą Michała Jankowskiego, który raz po raz toczył pojedynki z Bartkiem Pawluczukiem, ale przed przerwą wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron ekipa z Wikielca szybko osiągnęła jednak cel, gdy z około 30 m z rzutu wolnego przy słupku przymierzył Mateusz Jajkowski. Po chwili ten sam zawodnik znów przyjmował gratulacje. Tym razem dopadł do piłki przed polem karnym, bez namysłu uderzył lewą nogą, trafiając w samo okienko bramki Adama Radzikowskiego. Gol typu stadiony świata, ale niestety przegrywaliśmy po nim 1:2 zaledwie kilka minut po wznowieniu gry.

Nasz zespół do końca meczu nie odnalazł już właściwego rytmu i nie był w stanie poważnie zagrozić bramce rywali. GKS ustawił się do gry z kontry i mógł podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie wynik ustalił w 79. min Eduards Visnakovs, były reprezentant Łotwy w barwach gości, wykorzystując głową precyzyjne dośrodkowanie Michała Jankowskiego.

Finał WPP zostanie rozegrany w Wikielcu w ostatnią sobotę czerwca po zakończeniu sezonu ligowego na Warmii i Mazurach. GKS zagra w nim ze Stomilem II Olsztyn, który wyeliminował Romintę Gołdap.

Znicz Biała Piska – GKS Wikielec 1:3 (1:0)

1:0 – Łukjanczuk (7 samobójcza), 1:1, 1:2 – Jajkowski (48, 53), 1:3 – Visnakovs (79); czerwona kartka: Maciej Famulak (90, za drugą żółtą)

Znicz: Radzikowski – Ponurko (75 Jońca), Duchnowski, Molski, Pawluczuk (63 Baiduk), Furman, Kuśnierz, Gulbierz, Fiedorowicz, Famulak, Giełażyn