Niech wykuwa się stal… czyli przygotowania ruszyły

Seniorzy Znicza rozpoczęli 10 stycznia przygotowania do drugiej części sezonu. Na boisku orlik pod okiem trenera Przemysława Kołłątaja trenowało 14 zawodników. W drużynie pojawią się nowe postaci. 

Wpływ na frekwencję podczas pierwszych zajęć miały choroby i urazy zawodników z rundy jesiennej. Pierwsze trzy treningi  mają być  tylko wprowadzeniem do pełnego mikrocyklu po kilkutygodniowej przerwie. Nasi piłkarze będą wykuwali stalowe mięśnie i żelazne płuca przez miesiąc ciężkich treningów na przełomie stycznia i lutego, gdy będą ćwiczyli od poniedziałku do czwartku, a soboty grali mecze kontrolne.

W wiosennej części rozgrywek w barwach Znicza nie zobaczymy na pewno Mariusza Łapińskiego, Bartosza Kalickiego i Dimy Baiduka, a to oznacza zmiany kadrowe. Na razie pojawiło się dwóch młodych graczy na testach, ale kolejni mają dołączyć w najbliższych dniach. Trener Przemysław Kołłątaj będzie oceniał przydatność graczy na wszystkich pozycjach, od bramki po linię ataku.

Znicz rozpocznie sparingi w sobotę 21 stycznia w Zambrowie. Naszym pierwszym rywalem będzie Ruch Wysokie Mazowieckie, wicelider podlaskiej IV ligi po rundzie jesiennej. Następnymi sparingpartnerami będą kolejno Olimpia Zambrów, Wissa Szczuczyn, ŁKS Łomża, Mrągowia Mrągowo i Warmia Grajewo.

Pierwszy mecz o stawkę w sobotę 4 marca w ramch Wojewódzkiego Pucharu Polski. Znicz powalczy wówczas o awans do grona ćwierćfinalistów, a jego rywalem będzie A-klasowy Jurand Barciany.