Mamy brąz finału wojewódzkiego

Młodzicy Znicza bardzo udanie zakończyli rywalizację w Zimowych Rozgrywkach Halowych W-MZPN. W sobotnim turnieju finałowym, odbywającym się w Białej Piskiej, podopieczni trenera Janusza Strongowskiego zajęli trzecie miejsce.

Sezon halowy za sprawą naszego zespołu młodzików był w tym roku bardzo pasjonujący i zakończył się dużym sukcesem. Podopieczni trenera Janusza Strongowskiego znów pokazali jak duży drzemie w nich potencjał. Najpierw dobre występy w eliminacjach dały miejsce w finale wojewódzkim zimowych rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Sam turniej mistrzowski także pokazał, że młodzi piłkarze Znicza są w stanie rywalizować z najlepszymi zespołami w regionie.

Nasz klub otrzymał prawo organizacji turnieju, więc 14 stycznia przyjęliśmy pięć drużyn z naszego województwa. Rozegrano 15 spotkań, które przyniosły gole, zwroty akcji i emocje godne rywalizacji o mistrzostwa województwa. Nasz zespół rozpoczął zmagania od remisu 0:0 z Roną 03 Ełk. Następnie zanotował remis 1:1 z Akademią Piłkarską Czereś Sport z Olsztyna oraz pokonał 1:0 Jezioraka Iława. Potem był kolejny remis 1:1 z Akademią Piłkarską Goalmania z Działdowa, a na zakończenie rywalizacji jedyna porażka z Akademią Piłkarską Żuri Football z Olsztyna 0:1. Sześć wywalczonych punktów dało jednak trzecie miejsce w klasyfikacji.

– Jestem dumny ze swojej drużyny – mówi trenera Janusz Strongowski. – Może nie jesteśmy wirtuozami na boisku, ale jesteśmy drużyną. Trzecie miejsce zdobyliśmy swoją zaciętością i zaangażowaniem. Wszystkim dzieciakom należą się brawa. Chciałem też podziękować rodzicom za przygotowanie poczęstunku, Adamowi Ożarowskiemu, który bardzo pomógł w organizacji i mojemu tacie, który zawsze jest z nami.

Jedyną niepokonaną drużyną turnieju, która sięgnęła po końcowy triumf, była Rona 03 Ełk. Ełczanie w pierwszym meczu bezbramkowo remisowali ze Zniczem, ale kolejne mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść. Swoistym finałem turnieju było ich starcie z Żuri Football, wygrane przez Ronę 3:1. Olsztynianie z jedną porażką i czterema zwycięstwami zakończyli rywalizację na drugim miejscu. Za Zniczem uplasowali się kolejno reprezentanci AP Czereś Sport, Jezioraka i AP Goalmania.

Podjęcie się organizacji finału rozgrywek było dużym wyzwaniem, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób turniej przebiegł bardzo udanie. Otwarcia rozgrywek dokonała burmistrz Beata Sokołowska, witając uczestników i dziękując rodzicom młodych piłkarzy zw wspieranie sportowych pasji swoich pociech. Prezes Jacek Jankowski, który wręczył puchary najlepszym zespołom, reprezentował władze W-MZPN. Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał niezawodny Jan Strongowski, a roli gospodarza jak zwykle gościnnej Szkole Podstawowej w Białej Piskiej podjął się Adam Ożarowski. Szczególne podziękowania należą się rodzicom naszych zawodników, którzy przygotowali poczęstunek.

Skład Znicza:  

Marcel Bogdański, Jakub Wierciszewski, Cezary Olszewski, Zosia Niedźwiecka, Jakub Strongowski, Mikołaj Grygorowicz, Szymon Sadowski, Fabian Orłowski, Mateusz Rogowski, Gabriel Gutowski, Michał Ruszczyk, Olaf Jackiewicz, Kacper Radwański

Tabela:

1. Rona 03 Ełk                           13          9:4

2. AP Żuri Olsztyn                     12          12:3

3. Znicz Biała Piska                               3:3

4. AP Czereś Sport Olsztyn                5:7

5. Jeziorak Iława                                   1:3

6. AP Goalmania Działdowo   1             2:13

Wyniki:

Znicz – Rona 0:0

Czereś – Żuri 0:4

Jeziorak – Goalmania 1:0

Znicz – Czereś 1:1

Żuri – Jeziorak 1:0

Rona – Goalmania 4:1

Jeziorak – Znicz 0:1

Czereś – Rona 1:2

Goalmania – Żuri 0:4

Czereś – Jeziorak 0:0

Znicz – Goalmania 1:1

Rona – Żuri 3:1

Goalmania – Czereś 0:3

Jeziorak – Rona 0:1

Żuri – Znicz 1:0