Nasza młodzież rozpoczyna sezon 2021/2022

Młodzicy prowadzeni przez Janusza Strongowskiego zainaugurują dzisiaj nowy sezon w wykonaniu młodzieżowych zespołów Znicza. W sobotę do rywalizacji przystąpią trampkarze z drużyny Adama Ożarowskiego, a w środę pierwsze starcie rozegrają juniorzy, z którymi pracuje Łukasz Świderski.

Pierwszy mecz nowego sezonu będzie dużym wydarzeniem dla podopiecznych Janusza Strongowskiego. Choć nasz najmłodszy klubowy zespół reprezentuje Znicz z powodzeniem od kilku lat, to po zmianie kategorii wiekowej drużyna będzie rywalizowała w nowej formule.

Od wieku młodzika (w tym sezonie piłkarze ur. w 2009 r. i młodsi) rozgrywki prowadzone są przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w postaci ligi, a nie turniejów grupowych. Mecze młodzików odbywają się w piątkowe popołudnia na boiskach o wymiarach ok. 70×60 metrów, a w rywalizacji uczestniczą 9-osobowe zespoły.

Nasi młodzicy na inaugurację podejmą reprezentantów Czarnych Olecko. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (piątek) o godz. 17 na boisku przy Szkole Podstawowej w Białej Piskiej. Trener Janusz Strongowski zgłosił do rozgrywek 18-osobową kadrę. Z większością zespołu pracuje od wielu lat, odnosząc sporo sukcesów w rozgrywkach regionalnych.

Jesienią zespół będzie rywalizował w gr. 1 II ligi wojewódzkiej młodzików z Czarnymi oraz zespołami z Ełku: Mazur i Salos, a także Pisza: Mazur i Huragan. Zdecydowano, że rozgrywki odbędą się w systemie szkockim, więc wszystkie zespoły w rundzie jesiennej rozegrają ze sobą po dwa spotkania.

W sobotę nowy sezon rozpoczną trampkarze Znicza (ur. 2007 i młodsi). Zespół prowadzony przez Adama Ożarowskiego zagra na wyjeździe z Vęgorią Węgorzewo. W grupie 1 II ligi wojewódzkiej trampkarzy zagra sześć zespołów. Oprócz Znicza i Vęgorii do rozgrywek zgłoszono Salos Ełk, Śniardwy Orzysz, Start Kruklanki i Czarnych Olecko, a zespoły z tej rundzie także zmierzą się ze sobą dwukrotnie.

Do najbliższej środy na inaugurację rozgrywek muszą poczekać juniorzy Znicza (ur. 2003 i młodsi). Nasz najstarszy zespół w 1. kolejce 1 grupy I ligi wojewódzkiej pauzuje. Drugą serię spotkań zaplanowano 25 sierpnia, a podopieczni Łukasza Świderskiego rozpoczną sezon wyjazdowym meczem z Tęczą Biskupiec. Ponadto jesienią juniorzy Znicza zagrają ze Stomilem Olsztyn, Romintą Gołdap, MKS Korsze, Wilczkiem Wilkowo, Czarnymi Olecko, SKS Szczytno, Polonią Lidzbark Warmiński i Mrągowią Mrągowo.

Dzieci i młodzież zainteresowani grą w Zniczu cały czas mogą dołączyć do zajęć prowadzonych w grupach szkoleniowych. Wystarczy piłkarska pasja i chęć podjęcia trudu regularnych treningów oraz występów w barwach klubu. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u trenerów poszczególnych drużyn: Janusz Strongowski – 509 066 826, Adam Ożarowski – 504 808 988, Łukasz Świderski – 506 187 524.