Nasi juniorzy młodzi na 2. miejscu w Memoriale Ernesta Banacha

Juniorzy młodsi Znicza wrócili do rywalizacji po kilku tygodniach przerwy i udanie zaprezentowali się w II Memoriale Ernesta Banacha o Puchar Burmistrza Pisza. Trzy zwycięstwa i jedna porażka dały 2. miejsce w klasyfikacji końcowej halowych rozgrywek zorganizowanych przez piskiego Mazura.

Pięć zespołów, w tym reprezentanci Znicza, rywalizowali w II Memoriale Ernesta Banacha o Puchar Burmistrza Pisza. Rozgrywki odbyły się w kategorii wiekowej junior młodszy, w której grałby obecnie zmarły tragicznie latem 2021 r. młody zawodnik Mazura. Klub, jego koledzy z drużyny i całe środowisko piłkarskie regionu pamięta o nim i jego męskiej postawie, a najlepszym sposobem oddania mu hołdu jest piłkarska rywalizacja.

Juniorzy młodsi Znicza zanotowali udany turnieju, w którym liczyli się o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Nasz zespół rozpoczął zmagania od zwycięstwa 4:1 nad Mazurem II Pisz. Następnie wygrał 3:2 z Olimpikiem Łyse i było wiadomo, że kolejne starcie, tym razem  z pierwszym zespołem gospodarzy, który także był niepokonany, będzie miało znaczący wpływ dla losów rywalizacji.

Znicz w meczu z Mazurem I dwukrotnie obejmował prowadzanie, a gospodarze doprowadzali do remisu i w końcówce zdobyli gola na wagę zwycięstwa 3:2. Mecz był pokazem piłkarskich umiejętności na dobrym poziomie, ale nie zabrakło także kontrowersji. Sędzia omyłkowo zakończył spotkanie … w połowie drugiej części gry i zespoły wróciły do rywalizacji dopiero po kilkuminutowej przerwie, gdy wyjaśniono nieporozumienie. Na zakończenie zmagań nasz zespół pokonał 3:0 Śniardwy Orzysz i ostatecznie zajął 2. miejsce.

Podczas ceremonii zakończenia rozgrywek i wręczenia nagród jedno z indywidualnych wyróżnień trafiło do gracza Znicza. W gronie najlepszych piłkarzy rozgrywek znalazł się nasz bramkarz Jan Konopka, który zasłużenie otrzymał pamiątkową statuetkę i nagrody rzeczowe. Opiekunem zespołu podczas turnieju pod nieobecność trenera Adama Ożarowskiego był Daniel Dąbrowski.