Kończymy sparingi zwycięstwem nad Warmią Grajewo

Za naszym zespołem seniorów blisko dwumiesięczne przygotowania do wiosennej części rozgrywek i sześć meczów kontrolnych. W najbliższy weekend Znicz zagra już o stawkę, walcząc z Jurandem Barciany o ćwierćfinał Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Znicz zakończył cykl sparingów sobotnim meczem w Ełku. Rywalem była Warmia Grajewo, a w jej składzie m.in. nasi byli gracze Paweł Kossyk i Mariusz Łapiński. Po dwóch bramkach Pawła przegrywaliśmy już 0:2. Gola kontaktowego po błędzie defensywy rywali zdobył w 35. min Bartosz Giełażyn, ale jeszcze przed przerwą pięknym uderzeniem z wolnego na 3:1 podwyższył „Łapa”.

W przerwie trener Przemysław Kołłątaj musiał wstrząsnąć zespołem i zrobił to skutecznie. W drugiej połowie nasza gra wyglądała zdecydowanie inaczej, a budowane z rozmachem ofensywne akcje przyniosły gole. Szybko do remisu doprowadzili Mateusz Barwikowski i Jakub Mosakowski, a w końcówce zwycięstwo dał Zniczowi „Gieła”, który imponuje formą odkąd wrócił na boisko po kontuzji barku.

Nasz zespół rozegrał łącznie sześć sparingów. Zanotował w nich trzy zwycięstwa i trzy porażki. W ostatnim etapie przygotowań było widać coraz większe zrozumienie na boisku i rosnące fizyczne możliwości zespołu, a to oznacza przygotowania przebiegły zgodnie z nakreślonym planem. Teraz już tylko gra o stawkę.

Rundę wiosenną rozpoczniemy w sobotę od pucharowego starcia z Jurandem Barciany. W czwartym spotkaniu WPP w tym sezonie będziemy rywalizować z A-klasowym zespołem o awans do ćwierćfinału. Pierwszy ligowy mecz rewanżowy zagramy w następny weekend na wyjeździe z DKS Dobre Miasto, a w Białej Piskiej po raz pierwszy zaprezentujemy się 18 marca, podejmując Granicę Kętrzyn.