Sparingi kończymy zwycięstwem z Wissą

Bramki Michała Świderskiego i Pawła Drażby zapewniły nam wygraną 2:0 nad Wissą Szczuczyn na zakończenie okresu przygotowawczego. Nową rundę rozpoczniemy w sobotę od starcia z A-klasowym Orłem Czerwonka w 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski, a 10 marca pierwszy mecz rewanżowy w forBet IV lidze. 

Po ostatnim sparingowym meczu czas na odrobinę podsumowań. Wygraną 2:0 z Wissą zakończyliśmy cykl ośmiu meczów kontrolnych. Oba gole były dziełem nowym zawodników, którzy dołączyli do drużyny od początku przygotowań. Najpierw na listę strzelców wpisał się Michał Świderski, a w drugiej połowie trafienie zanotował Paweł Drażba. Obaj w meczach sparingowych prezentowali się bardzo dobrze i mamy nadzieję, że dyspozycję szybko potwierdzą w meczach o stawkę.

W naszym terminarzu sparingów zaszła jedna istotna zmiana. W połowie lutego przyjęliśmy zaproszenie Stomilu Olsztyn, który szukał rywala do rozegrania ostatniego meczu przed rundą wiosenną w II lidze. Wybraliśmy się do Idzbarka koło Ostródy, mieliśmy okazję zmierzyć się z mocnym przeciwnikiem, dodatkowo rozgrywając pojedynek na naturalnej płycie. Spotkanie zakończyliśmy porażką 1:2, ale naszą postawę w całym meczu możemy zapisać na plus.

W kadrze na rundę wiosenną znalazło się ostatecznie pięciu nowych zawodników. Oprócz wspomnianych Świderskiego i Drażby w barwach Znicza oglądać będziemy także Marcina Fiedorowicza, Arkadiusza Mroczkowskiego oraz Eduarda Serbula. Obrońca z Ukrainy, który został zgłoszony do rozgrywek jako ostatni, w naszym kraju występował w Mamrach Giżycko i Wigrach Suwałki. „Edi” jest szykowany do gry w wyjściowym składzie w miejsce Jakuba Judzickiego, który po pół roku rozstał się z naszym klubem.

Pierwszym meczem o stawkę w nowej rundzie ponownie będzie starcie w Wojewódzkim Pucharze Polski. Część spotkań 1/8 WPP zaplanowano w sobotę 2 marca. Naszym rywalem o miejsce w ćwierćfinale będzie Orzeł Czerwonka, zespół z gr. 1 A klasy. Spotkanie odbędzie się w Czerwonce. Na wyjeździe zagramy także w pierwszym spotkaniu ligowym po zimowej przerwie. Mecz z rezerwami Stomilu w 16. kolejce forBet IV ligi zaplanowano w niedzielę 10 marca na boisku w olsztyńskich Dajtkach. Pierwszy mecz przed własnymi kibicami zagramy 16 marca przeciwko Mrągowii Mrągowo.

Kadra naszego zespołu po zimowych zmianach wygląda naprawdę efektownie, a przed drużyną bardzo ważna runda. Pozycja wicelidera w lidze stawia nas w gronie faworytów w walce o awans do III ligi. Celem jest także dobra postawa w WPP, gdzie walcząc o trofeum z pewnością będzie trzeba stawić czoła najsilniejszym rywalom w regionie.