Mecz z Olimpią Zambrów na boisku w Kolnie

Pierwsze wiosenne spotkanie o punkty Znicz rozegra na boisku w Kolnie. Spotkanie z Olimpią Zambrów odbędzie się w sobotę 13 marca o godz. 14.30.

Znicz po serii meczów sparingowych w Kolnie, rozegra tam także pierwszy mecz o punkty. Spowodowane jest to obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego obowiązuje zakaz organizowana wydarzeń sportowych o charakterze amatorskim. W związku z tym Znicz wystąpił o zmianę miejsca rozegrania meczu z Olimpią Zambrów, wynajmując obiekt w Kolnie. 

– Nie spełniamy warunków, które umożliwiają organizowanie spotkań w obecnych realiach epidemiologicznych, a raczej prawnych. Nasi zawodnicy nie pobierają stypendiów, o których mowa w przepisach, ani nie są na kontraktach zawodowych – mówi Jacek Jankowski, prezes Znicza. – Nie było mowy o przełożeniu meczu. Łódzki Związek Piłki Nożnej chce rozegrać zgodnie z terminarzem do końca marca rundę zasadniczą, po której nastąpi podział tabeli i ustalony zostanie harmonogram gier na dalszą część rozgrywek. Dlatego wystąpiliśmy o prawo zorganizowania meczu w Kolnie, tracąc tym samym atut własnego boiska. By działać zgodnie z prawem musimy wyjechać do sąsiedniego województwa podlaskiego, ale cieszymy się, że wracamy do gry o punkty i będziemy mogli powalczyć o zrealizowanie celów, które założyliśmy.

Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Początek spotkania 19. kolejki III ligi o godz. 14.30. W Wydarzeniu, zgodnie z ogólnopolskimi przepisami, nie mogą uczestniczyć kibice.