Cenna wygrana z rezerwami elbląskiej Olimpii

Znicz zgarnął bardzo ważny komplet punktów po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Dzięki golom Mateusza Romachowa i Krystiana Krzysia nasz zespół pokonał w 8. kolejce Olimpię II Elbląg.

Znicz w starciu z rezerwami Olimpii Elbląg miał za zadanie zwyciężyć i zatrzeć złe wrażenia po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Główny cel został osiągnięty, ale styl gry naszej ekipy znów nie był najlepszy. Wiele niedokładności, przegrywane pojedynki indywidualne w korzystnuych sytuacjach i słaba organizacja w defensywie sprawiły, że musieliśmy drżeć o końcowy wynik.

Mecz dostarczył emocji już od pierwszych zagrań. W 2. min faulowany w polu karnym był Dima Baiduk. Po chwili ten sam zawodnik podszedł do jedenastki, ale uderzył po ziemi w zasięgu bramkarza, a potem zmarnował dodatkowo szansę na dobitkę. Mimo to po chwili Znicz prowadził po bardzo ładnym trafieniu Mateusza Romachowa, który z powietrza wykończył wrzutkę Oleksandra Zozulii.

Nasz zespół nie poszedł jednak za ciosem i pozwalał gościom na konstruowanie szybkich ataków. Elblążanie starali się kończyć akcje strzałami, a jeden z nich trafił w słupek naszej bramki. Na drugiego gola Znicza musieliśmy czekać niemal przed godzinę gry. Tym razem to Znicz skontrował gości po rzucie rożnym, a na listę strzelców wpisał się Krystian Krzyś, który ruszył w kierunku bramkarza po zagraniu od obrońcy, zmusił go do błędu i posłał piłkę do pustej bramki.

Emocje w końcówce były efektem honorowego trafienia gości. Gola na 1:2 w 82 min. po rzucie karnym zdobył Oskar Kordykiewicz, który zmylił Pawła Modzelewskiego i spokojnie skierował piłkę do siatki. Starania gości, którzy dążyli do wyrównania ostatecznie nie przyniosły efektu, a nam do zdobycia trzeciego gola znów brakowało skuteczności.

Znicz Biała Piska – Olimpia II Elbląg 2:1 (1:0)

1:0 – Romachów (4), 2:0 – Krzyś (62), 2:1 – Kordykiewicz (82 karny)

ZNICZ: Modzelewski – Kurtiak (65 Makar), Ponurko, Mosakowski, Zozulia, Romachów, Trubnikov (70 Tsishkin), Łapiński (82 Skyba), Baiduk (46 Pietkiewicz), Sylwisty (90 Kalicki), Krzyś