Bramki i prawdziwe emocje, czyli tak grają nasze dzieci

Znicz I Biała Piska sięgnął po główne trofeum Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej O Puchar Burmistrza Białej Piskiej, rozgrywanego w kategorii orlik. Drugi zespół złożony z podopiecznych trenera Grzegorza Strongowskiego zajął 4. miejsce i został uhonorowany Pucharem Prezesa Znicza.

Przerwa w rozgrykwach ligowych orlików była znakomitą okazją do rozegrania zaległego Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej O Puchar Burmistrza Białej Piskiej. W niedzielę od samego rana na Stadionie Miejskim w Białej Piskiej rywalizowały cztery zespoły. W grze sprawdziło się ponad 20 podopiecznych trenera Grzegorza Strongowskiego, którzy od kilku tygodni trenują w najmłodszej grupie szkoleniowej naszego klubu. Ponadto zaproszenie przyjęły Huragan Pisz i Śniardwy Orzysz. Orlicy to piłkarze urodzeniu w 2012 r. i młodsi, więc w zmaganiach nie brakowało 9-, a nawet 8-latków.

Rozegrano sześć spotkań, a młodzi gracze w każdym z nich rzucili na szalę swoje umiejętności i pasję, z jaką uprawiają piłkę nożną. W każdym zagraniu, czy to po strzelonym golu, czy dobrej akcji w defensywie, było widać prawdziwą dziecięcą radość, która na tym etapie szkolenia ma kolosalne znaczenie. Na podnoszenie umiejętności indywidualnych graczy i doskonalenie założeń technicznych wciąż jest czas, choć w poszczególnych zespołach występujących w zmaganiach nie brakowało zawodników wyróżniających się na tle kolegów.

Główne trofeum, czyli okazały Puchar Burmistrza Białej Piskiej zdobył pierwszy zespół Znicza. Drużyna zakończyła zmagania z 7 punktami na koncie i bilansem goli 12:3, a to właśnie ilość strzelonych i straconych bramek decydowała o kolejności. 7 punktów zgromadził także Huragan Pisz, ale goście nie byli tak skuteczni jak nasz zespół. Druga drużyna Znicza zajęła 4. miejsce i otrzymał Puchar Prezesa. Filip Jackiewicz ze Znicza I odebrał pamiątkową statuetkę dla króla strzelców, za zdobycie 6 goli. Z kolei najlepszym bramkarzem został Mikołaj Grusznis z piskiego klubu.

Najmłodszych graczy dekorowali wspólnie burmistrz Beata Sokołowska oraz Jacek Jankowski, prezes Znicza. Pani burmistrz podczas ceremonii zakończenia gratulowała wyników wszystkim drużynom i życzyła adeptom piłki, by ich miłość do sportu nie gasła. Rozgrywki zostały zorganizowane przez klub w ramach środków przekazywanych z budżetu gminy Biała Piska zadanie publiczne w zakresie „Kultura fizyczna w 2022 r.” Do końca roku zaplanowano jeszcze dwa turnieju z myślą o zespołach młodzieżowych. Oba odbędą się w hali po zakończeniu jesiennej części rozgrywek sezonu 2022/2023.

Kolejność końcowa:

  1. Znicz I Biała Piska       7             12:3
  2. Huragan Pisz              7             7:2
  3. Śniardwy Orzysz         3             6:6
  4. Znicz II Biała Piska     0             0:1

Wyniki:

Huragan – Śniardwy 1:0

Znicz I – Znicz II 5:0

Znicz I – Huragan 2:2

Śniardwy – Znicz II 4:0

Znicz I – Śniardwy 5:1

Znicz II – Huragan 0:4

Najlepszy strzelec:

Filip Jackiewicz (Znicz I)

Najlepszy bramkarz:

Mikołaj Grusznis (Huragan)

Znicz I:

Wojciech Wityński, Kacper Sitek, Szymon Chętnik, Jan Piechowski, Miłosz Kretuński, Cezary Olszewski, Jakub Sakowski, Marcel Jabłoński, Filip Jackiewicz, Damian Strzelecki

Znicz II:

Igor Kurzątkowski, Krzysztof Wojsław, Mateusz Dębek, Julian Gruszczyński, Aleksander Kurzątkowski, Bartosz Bąk, Filip Piszczak, Jan Mikicin, Filip Makowski, Eryk Wysocki, Marcel Sztejna, Oskar Zysk, Szymon Murawski