Znów odpadamy z pucharu w Biskupcu

Tęcza Biskupiec, tak jak przed rokiem, wyeliminowała nas z Wojewódzkiego Pucharu Polski. W środowe popołudnie ulegliśmy w półfinale rozgrywek 1:3. Honorowego gola zdobył Mark Baginskij.

Byliśmy o krok od występu w finale WPP, ale zatrzymaliśmy się na ostatnim etapie eliminacji. Półfinałowe starcie z Tęczą Biskupiec nie potoczył się po naszej myśli. Chcieliśmy zdominować rywali i narzucić swój styl gry, ale pierwsze próby strzałów na bramkę rywali nie przyniosły oczekiwanych skutków, a potem przytrafił nam się kosztowny błąd w defensywie.

W 14 min. zabójczy atak wyprowadzili gospodarze. Piłka jak po sznurku powędrowała ze środka boiska na prawe skrzydło i dalej do Tomasza Strzelca, który z bliska skierował ją do siatki. Gol sprawił, że Tęcza jeszcze szczelniej zamurowała swoją bramkę. Rywale byli nieustępliwi i bardzo dobrze zorganizowani, a po przejęciu piłki szukali Pawła Galika, który był motorem napędowym kontrataków. Mimo że nasz zespół operował piłką to nie bardzo miał pomysł na sforsowanie szczelnej obrony rywali. Dopiero w końcówce pierwszej połowy groźne strzały oddali Krystian Krzyś i Nazar Malinovskiy, ale Mateusz Lawrenc był na posterunku.

Tuż po przerwie Mark Baginskij uderzył z dystansu w poprzeczkę. Chwilę później powtórzył próbę i zmusił bramkarza Tęczy do interwencji. Bohaterem w ekipie z Biskupca został jednak Adrian Podgórski, wpisując się na listę strzelców w 65. i 69. min. Najpierw precyzyjnym strzałem wykończył efektowne zagranie piętą od Galika, a po chwili zamknął dośrodkowanie Strzelca, wyprowadzając miejscowych na trzybramkowe prowadzenie.

Nasz zespół w końcówce nie miał już nic do stracenia. Udało się zapracować na gola honorowego,  którego 80. min zdobył Mark, znów uderzając z dystansu. Tęcza wyeliminowała nas z pucharu po raz drugi z rzędu. Przed rokiem przegraliśmy w Biskupcu 1:2 w walce o najlepszą czwórkę.  W finale zespół z Biskupca zagra z Concordią Elbląg, która w półfinale pokonała 2:1 Start Nidzica. Te same zespoły zmierzyły się w decydującym meczu o trofeum także przed rokiem. Wówczas po dogrywce wygrała Concordia.

Tęcza Biskupiec – Znicz Biała Piska 3:1 (1:0)

1:0 – Strzelec (14), 2:0, 3:0 – Podgórski (65, 69), 3:1– Baginskij (80)

ZNICZ: Kąkolewski – Romachów, Porębski, Serbul, Sylwisty (57 Skyba), Malinovskiy (65 Mroczkowski), Baginskij, Krzyś, Fiedorowicz, Ovsiannikov, Giełażyn