Znicz wygrywa w Olsztynku po karnym

Nasz zespół odniósł drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo 1:0. Wygraną nad ostatnią w tabeli Olimpią Olsztynek zapewnił Dawid Pietkiewicz, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką.

Na akcję, która ostatecznie dała Zniczowi drugą w tym sezonie wygraną nad Olimpią Olsztynek, trzeba było czekać nieco ponad godzinę. Z lewej strony w boiska przedarł się Kacper Sylwisty, a jego dośrodkowanie w pole karne zablokował ręką obrońca gospodarzy. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Dawid Pietkiewicz.

To był drugi rzut karny w tym meczu. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy przed szansą otwarcia wyniku z 11 metrów stanęła Olimpia po faulu Kacpra Sylwistego. Nasz zespół przed stratą bramki uchronił jednak Dominik Kąkolewski, broniąc drugą jedenastkę w sezonie. Dominik po powrocie do naszej bramki po kontuzji spisuje się bardzo pewnie, a występem w Olsztynku potwierdził swoje wysokie umiejętności,  notując kilka udanych interwencji.

Olimpia Olsztynek – Znicz Biała Piska 0:1 (0:0)

0:1 – Pietkiewicz (63 karny)

ZNICZ: Kąkolewski – Romachów, Zozulia, Ponurko, Kucharski (37 Giełażyn),  Sylwisty, Trubnikov, Tsishkin, Ryszkiewicz (46 Pietkiewicz), Tunkiewicz, Krzyś