Legia II Warszawa tym razem za mocna

Znicz do tej pory radził sobie na swoim boisku z rezerwami Legii, rozgrywając naprawdę dobre spotkania. W sobotę goście pokazali, że są bardzo skuteczną drużyną i po raz pierwszy wrócili do stolicy z kompletem punktów.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od badania sił. Goście wyszli na prowadzenie w 20. min po rzucie karnym, wykorzystanym przez Arkadiusza Ciacha. Sędzia zinterpretował jako faul interwencję Adriana Duchnowskiego, który wślizgiem zatrzymał rywala. Po zdobyciu pierwszego gola legioniści podkręcili tempo i szybko po raz drugi umieścili piłkę w naszej bramce – Adam nie miał szans na skuteczną interwencję przy bombowym uderzeniu Nikodema Niskiego, którzy przymierzył w samo okienko. Słowem, brama stadiony świata.

Znicz powinien odpowiedzieć trafieniem kontaktowym, gdy po dobrej akcji Marcina Fiedorowicza piłka trafiła pod nogi Macieja Famulaka ustawionego kilka metrów przed bramką rywali, ale jego strzał został zablokowany.

W drugiej połowie zaatakowaliśmy tuż po wznowieniu gry, ale tym razem Famulak posłał piłkę nad poprzeczką. Podobnie kończyła się większość akcji naszej drużyny. Strzałom Mateusza Furmana, Bartosza Giełażyna, Marcina Fiedorowicza czy wprowadzonego z ławki Denisa Chervinskiego brakowało precyzji – mijały światło bramki lub z łatwością radził sobie z nimi Maciej Kikolski, bramkarz rywali.

Skuteczni byli za to goście. W 55. min na 3:0 podwyższył Rui Gomes, po akcji w której nasi zawodnicy pozwolili rywalom zbyt długo rozgrywać piłkę w okolicy pola karnego. W samej końcówce kontrę Legii II wykończył Dawid Dzięgielewski, ustalając wynik meczu na 0:4.

Warto odnotować ligowy debiut wychowanka Znicza. W 83. min na boisku pojawił się Mateusz Barwikowski z zespołu juniorów. To drugi z wychowanków, który w tym sezonie zagrał w meczu seniorów. W sierpniu w pucharowym spotkaniu wystąpił Artur Zduńczyk.

Znicz Biała Piska – Legia II Warszawa 0:4 (0:2)

0:1 – Ciach (20 karny), 0:2 – Niski (30), 0:3 – Gomes (55), 0:4 – Dzięgielewski (89)

ZNICZ: Radzikowski – Romachów, Duchnowski, Molski, Mosakowski (46 Trąbka), Kalinowski (65 Chervinski), Furman, Gondek (83 Denert), Fiedorowicz, Famulak (83 Suski), Giełażyn (83 Barwikowski)