Bardzo dobra jesień naszej młodzieży

Młodzicy Znicza pewnie wygrali rywalizację w swojej grupie I ligi wojewódzkiej, a juniorzy młodsi byli najlepsi w grupie 1 II ligi wojewódzkiej. Solidnie pracuje także nowa grupa szkoleniowa w kategorii orlik, w której jest kilku wyróżniających się graczy.

Ligowe zmagania zespołów młodzieżowych Znicza przysporzyły nam w ostatnich tygodniach wielu pozytywnych emocji. Z przyjemnością możemy obserwować jak pracują i rozwijają się młodzi piłkarze trenujący w naszym klubie. Cieszymy się, że zaangażowanie i pasja adeptów futbolu wspieranych przez bardzo zaangażowanych szkoleniowców przynoszą dobre efekty, a dzieci i młodzież z gminy Biała Piska mają szansę rozwijać się poprzez sport. Nie bez znaczenia jest zaangażowanie ich rodziców, którzy rozumieją potrzeby swoich dzieci i wspierają je, ucząc postaw, które są ważne w dorosłym życiu.

Drużyny młodzików i juniorów młodszych Znicza przebrnęły przez jesienne rozgrywki ligowe niczym burza. Oba zespoły triumfowały w stawce drużyn, z którymi przyszło im rywalizować. Co najważniejsze szkoleniowcy obu grup pracują z szerokim gronem zawodników, dzięki czemu nawet w przypadku problemów zdrowotnych czy absencji graczy z innych powodów nie było problemów kadrowych. Bardzo dobre wyniki obu zespołów zbudowały atmosferę wokół  drużyn, która przyciąga zainteresowanie nowych osób chcących trenować i grać w Zniczu.

Młodzicy, których prowadzi trener Janusz Strongowski, wygrali zmagania grupowe w I lidze wojewódzkiej. To drugi sezon zespołu w tej grupie wiekowej i w poczynaniach poszczególnych zawodników było widać coraz większe doświadczenie. Młodzicy Znicza w 10 meczach zgromadzili 21 punktów, notując 6 zwycięstw, 3 remisy i porażkę w ostatnim starciu rundy z Mamrami Giżycko. Oprócz zespołu z Giżycka, Znicz mierzył się w tej grupie wiekowej z reprezentantami Mrągowii Mragowo, Juniora Ełk, Mazura Pisz i Granicy Kętrzyn.

Niepowodzenie za zakończenie zmagań nie zmieniło jednak klasyfikacji gr. 1 I ligi, bo nasz zespół miał ostatecznie nad rywalami aż 8 punktów przewagi. Dobra postawa podopiecznych trenera Janusza Strongowskiego sprawiła, że kolejni młodzi gracze Znicza znaleźli się w kręgu zainteresowania sztabu szkoleniowego kadry województwa. Powołania na konsultację reprezentacji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2011 otrzymali Olaf Jackiewicz i Gabriel Gutowski.

Bardzo ciekawy zespół prowadzi w tym sezonie trener Adam Ożarowski w kategorii junior młodszy. W grupie spotkali się podopieczni szkoleniowca, którzy pod jego wodzą rozwijają się od kilku lat, a także gracze, którzy w poprzednim sezonie występowali w zespole juniora pod okiem trenera Łukasza Świderskiego, rywalizując ze starszymi nastolatkami. Efekt wspólnej pracy dużej grupy zawodników i trenera Adama Ożarowskiego  to triumf w gr. 1 II ligi wojewódzkiej.

Nasi najstarsi reprezentanci w kategoriach młodzieżowych wygrali 7 z 8 meczów, dzięki czemu zdobyli 21 punktów. I choć rywalizacja w ich grupie zakończy się dopiero w ten weekend, to Znicz, który rozegrał już komplet spotkań, zakończy zmagania na pierwszym miejscu. Za nim uplasują się reprezentanci Mazura Pisz, Omulwi Wielbark, Czarnych Olecko i Łyny Sepopol. W tej grupie wiekowej także mamy kadrowiczów i to na szczeblu krajowym. Jakub Konopka i Mateusz Zduńczyk pod koniec października zadebiutowali w reprezentacji Polski LZS U-15!

Trzecią grupą szkoleniową w Zniczu od początku tego sezonu jest orlik. To kategoria wiekowa dla graczy urodzonych w 2012 r. i młodszych. Pracę z chłopcami rozpoczął trener Grzegorz Strongowski, a wielu z nich ma za sobą szkolenie w Sokole Biała Piska. Ich przejście do Znicza to efekt dobrej współpracy pomiędzy klubami, realizowanej od lat z pożytkiem dla adeptów piłki nożnej, którzy rozpoczynają treningi w bardzo młodym wieku.

Orlicy występowali w grupowych turniejach pod egidą WMZPN, w których nie jest prowadzona klasyfikacja, a także z powodzeniem rywalizowali w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Białej Piskiej, zdobywając główne trofeum oraz Puchar Prezesa Znicza. Grupę uważnie obserwuje trener Janusz Strongowski. Najlepiej rozwinięci  gracze, którzy fizycznie i piłkarsko mogą podjąć rywalizację ze starszymi, otrzymywali już powołania do zespołu młodzików i zanotowali występy ligowe w starszej grupie wiekowej.

Zakończenie rywalizacji na otwartych boiskach nie oznacza zakończenia szkolenia. Zajęcia przenoszą się do hali Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej, a przed naszymi reprezentantami rozgrywki halowe, zarówno towarzyskie, jak i w ramach turniejów Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Organizację zmagań z myślą o naszych drużynach i zaproszonych gościach ma w planach także Znicz.