Świąteczna rywalizacja młodzieży O Puchar Burmistrza Białej Piskiej

Ostatnim piłkarskim akcentem kończącego się roku w Białej Piskiej był Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej. O Puchar Burmistrza Białej Piskiej rywalizowały młodzieżowe zespoły w trzech kategoriach wiekowych.

Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej zakończył zadanie publiczne Gminy Biała Piska w zakresie „Kultura fizyczna w 2021 r.”, realizowane przez Znicz Biała Piska. Reprezentanci trzech zespołów młodzieżowych naszego klubu oraz zaproszeni goście rywalizowali w sobotę O Puchar Burmistrza Białej Piskiej. Zmagania trwały kilka godzin i były dobrym zwieńczeniem pracowitego roku naszych wychowanków, którzy w ciągu ostatnich miesięcy pod okiem trenerów wykonali kawał porządnej roboty, wykorzystując szanse stwarzane im przez klub.

W najmłodszej grupie młodzików rywalami reprezentantów Znicza byli piłkarze Huraganu Pisz. Trenerzy Janusz Strongowski i Jan Pupek podzieli swoje zespoły na dwie drużyny, a rywalizacja odbyła się w formule „na krzyż”. Znicz II odniósł dwa wysokie zwycięstwa 7:3 i 5:0, dzięki czemu wygrał rozgrywki. Znicz I dzięki zwycięstwu i remisowi zajął 2. miejsce. Nagrody indywidualne zgarnęli dwaj piłkarze Znicza – Fabian Orłowski, strzelec 8 goli, i Gracjan Gentek, wybrany najlepszym bramkarzem.

W rywalizacji trampkarzy podopieczni trenera Adama Ożarowskiego zmierzyli się z Mazurem Pisz. Trenerzy zdecydowali się na spotkanie trwające kilka części, w którym rotowali się zawodnicy z pola. Nasi reprezentanci bardzo udanie rozpoczęli zmagania, prowadząc już 4:2, ale z czasem do głosu doszli goście i to oni ostatecznie triumfowali 9:8. Najlepszym strzelcem meczu był Piotr Radzikowski ze Znicza, a wyróżnienie bramkarskie przyznano Jakubowi Obuchowskiemu z Mazura.

W pełnej obsadzie odbył się turniej juniorów. Zespoły Znicz I i Znicz II zmierzyły się w grupie z Wilczkiem Wilkowo i Wissą Szczuczyn. Ton rywalizacji nadawali goście z Wilkowa, którzy pewnie wygrali wszystkie spotkania i zasłużenie wywalczyli Puchar Burmistrza Białej Piskiej. Spośród podopiecznych trenera Łukasza Świderskiego lepiej spisał się Znicz II, który co prawda ulegli Wilczkowi, ale w dwóch pozostałych meczach pokonali rywali. Podium uzupełnili reprezentanci Wissy, ale Znicz I, który zakończył rywalizację na 4. miejscu, także otrzymali pamiątkowy puchar.

Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu grona najaktywniejszych działaczy Znicza, którzy dołożyli starań, by rozgrywki przebiegały w świątecznej, serdecznej atmosferze. Rozgrywki koordynowali trenerzy zespołów młodzieżowych. Cieszymy się, że po raz kolejny była z nami pani Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej, która udekorowała uczestników meczu trampkarzy, a wszystkim młodych piłkarzom złożyła serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne.

Rywalizację najmłodszych uczestników śledziła z uwagą pani Agnieszka Kowalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej. Prezes Jacek Jankowski złożył na jej ręce specjalne podziękowanie za doskonałą współpracę z klubem. Nasi zawodnicy od lat korzystają ze szkolnej bazy sportowej, dzięki czemu szkolenie prowadzone jest nieprzerwanie niemal przez cały rok. Mamy nadzieję, że zbliżający się 2022 rok także będzie stał pod znakiem dobrej współpracy z samorządem Białej Piskiej, a nasz klub dalej będzie godnie reprezentował miasto i gminę na sportowych arenach.

 

Turniej młodzików:

Znicz II – Huragan I 7:3
Znicz I – Huragan II 4:1
Znicz I – Huragan I 2:2
Znicz II – Huragan II 5:0

 

Turniej trampkarzy:

Znicz – Mazur 8:9

 

Turniej juniorów:

Znicz I – Wissa 2:0
Znicz II – Wilczek 2:7
Znicz II – Wissa 0:2
Wissa – Wilczek 3:4
Znicz I – Wilczek 2:5
Znicz I – Znicz II 7:1